Основними завданнями при створенні будь-якого вебресурсу є реєстрація доменного імені та вибір хостингу для сайту. Обидва аспекти потребують уважного розгляду, але сьогодні ми детально розберемося, які бувають види хостингу та як хостинг в Україні.
Що таке хостинг та які бувають види послуг хостингу
Кожен вебсайт складається з файлів та баз даних, які потрібно десь зберігати. Також потрібне забезпечення безперервної доступності сайту в мережі. Тому він має бути розміщений на сервері, який підключено до постійного джерела живлення та має кілька провайдерів інтернет-з'єднання для забезпечення надійного зв'язку. Розміщення та обслуговування сайтів на таких серверах, які розташовані в дата-центрах з безперебійним електроживленням та безліччю інтернет-каналів, надається у рамках послуги, яка називається хостингом.
Для того, щоб вибрати відповідний хостинг для вашого сайту, важливо дізнатись більше про види хостингу та основні відмінності між ними.
Віртуальний хостинг для сайту - це найдешевший і найзручніший для новачків варіант. Саме ця послуга має просту та зрозумілу графічну панель керування хостингом і сайтом.
Замовивши таку послугу, користувач отримує доступ до невеликого акаунту на сервері.Це одна з численних частинок, на які віртуально поділено фізичний сервер. Завдяки такому налаштуванню усі зміни, які користувач може робити, стосуються лише його облікового запису. Це означає, що “сусіди” по серверу не можуть своїми діями вплинути на хостинги інших користувачів сервера. Незважаючи на таку ізольованість, всі користувачі сервера віртуального хостингу поділяють низку серверних ресурсів та характеристик, наприклад, операційну систему, набір програм для сервера, налаштування всіх основних служб сервера, IP-адреси та ресурс роботи процесора.
Кожен пакет віртуального хостингу передбачає можливість розмістити певну кількість веб-сайтів для кількох різних доменів та їх піддоменів. Крім того, зазвичай послуги хостинг-провайдерів включають можливість створювати FTP та поштові облікові записи.
Види послуг хостингу також пропонують, більш гнучкий у налаштуванні варіант, ніж віртуальний хостинг, але який все ще не надає потужності виділеного сервера - це VPS-хостинг.
Для того, щоб надати такий продукт, фізичний сервер, віртуально розділяється на кілька ізольованих серверів. Наче схоже на попередню послугу, але це не так. Віртуалізація для VPS дозволяє отримати окремий повноцінний віртуальний виділений сервер, яким можна керувати як справжнім фізичним сервером, наприклад, визначати операційну систему та набір програм під конкретно ваші потреби, виконувати будь-які налаштування сервера, використовувати команди, доступні root-користувачу. На одному фізичному сервері розміщується декілька таких віртуальних серверів, але вони функціонують незалежно один від одного.
Для новачка цей варіант може бути складним, адже хостинг не має графічної панелі за замовчуванням, а керування здійснюється по SSH.При цьому є можливість встановити одну з доступних контрольних панелей та/або знайти адміністратора для сервера за окрему оплату. Часто хостинг-провайдери самі пропонують такі додаткові послуги.
Останній тип хостингу, про який ми сьогодні розповімо – це виділений сервер. Ця послуга відкриває вам повний доступ до цілого фізичного сервера, а не до однієї його частини. Тобто власник виділеного сервера користується всіма ресурсами та потужностями фізичної машини та налаштовує його, як хоче під потреби свого онлайн-ресурсу. Жодних обмежень для використання сервера хостер зазвичай не висуває (крім дотримання законодавства).
Також варто згадати про хмарний хостинг, який може означати такі види веб-хостингу, як віртуальний хостинг та VPS хостинг в хмарі. Такий хостинг засновано на хмарних технологіях, які поєднують фізичні сервери в кластери і надають мережеве зберігання даних. Таким чином забезпечується гнучкість налаштування та масштабування ресурсів, що робить його зручнішим порівняно із звичайним віртуальним хостингом або Cloud VPS.
Як обрати хостинг
Щоб обрати послуги хостингу в Україні, потрібно визначити, який варіант послуги вам потрібен. Кожен тип хостингу призначений для певного кола веб-проектів:
- Віртуальний хостинг підходить для маленьких особистих чи професійних блогів, а також для інформаційних сторінок та простих форумів.
- Віртуальний сервер (VPS) рекомендується для вебпроєктів, які вийшли за рамки можливостей віртуального хостингу та потребують більш гнучкого налаштування сервера для реалізації різних функцій.
- Виділений сервер підходить для веб-ресурсів, яким необхідні не тільки гнучкі налаштування сервера, але й значні обчислювальні ресурси.
Коли ви визначилися з відповідним типом хостингу, постає питання, де саме купити веб-хостинг в Україні.
Оскільки український хостинг надає багато компаній, потрібно визначити, хто кращий хостинг-провайдер. Почніть з перегляду рейтингів компаній в незалежних оглядах. Оберіть декілька топових компаній та порівняйте їх між собою. Важливо враховувати кілька ключових моментів при виборі хорошого хостинг-провайдера:
- Превірте, які типи хостингу надає провайдер.
- З'ясуйте, що включено до пакетів послуг для різних типів хостингу.
- Дізнайтеся про наявність обмежень у різних тарифних планах.
- Ознайомтеся з тарифами та умовами оплати.
- Перевірте, які послуги надаються за додаткову плату.
- Вивчіть, яке обладнання використовується для надання послуг та яке програмне забезпечення використовується для різних типів послуг.
- Дізнайтеся, де розташовані дата-центри та чи є можливість їх зміни у процесі використання послуги.
- Вивчіть роботу технічної підтримки: графік роботи, доступні канали зв'язку та швидкість відповіді.
- Уточніть, чи надається тестовий період або термін для повернення оплати, якщо клієнт незадоволений послугою.
- Перегляньте відгуки від реальних користувачів послуг хостера.
Спираючись на ці критерії, ви точно знайдете надійну компанію, яка забезпечить стабільну роботу вашого сайту.