Фарба для стін простий у використанні та порівняно недорогий матеріал для фінішного покриття стін. Барвисті склади умовно поділяються на три класи: для внутрішніх робіт, для зовнішніх фасадних робіт і універсальні, якими можна користуватися як всередині, так і зовні приміщень. Із загальної маси різко виділяється декоративна фарба для стін, яка залежно від отримання бажаного ефекту має у складі спеціальні домішки у вигляді мікросфер, пластівців, пудри, мармурового або кварцового піску. Спеціалізовані техніки нанесення та інструменти дозволяють імітувати на поверхні стін оригінальну фактуру або імітацію природних матеріалів.

Різновиди сучасних фарб для стін

У каталогах фарб для стін лакофарбові склади умовно поділяються на класи на кшталт плівкоутворювальної основи. Вони бувають:

  • Алкідні на основі органічного розчинника (алкідної смоли або оліфи) — це добре знайомі більшості покупців масляні та емалеві фарби. Після висихання вони утворюють на поверхні стін водонепроникну плівку.
  • Силікатні виготовлені на основі рідкого скла після нанесення по силікатній ґрунтовці вони практично незмивні, надійно захищають стіни від атмосферної вологи, легко пропускають повітря та пару, стійкі до перепадів температур та прямим сонячним променям.
  • Клейові виготовлені на водній основі з органічних полімерів. Не містять небезпечних хімічних сполук. Підходять лише для фарбування стін у сухих приміщеннях. Надходять у продаж у вигляді порошку, який перед використанням змішують з водою.
  • Емульсійні (водні) створюються на основі рівномірного розподілу барвників у водній емульсії. Вони стійкі до впливу лужного середовища, не мають різкого запаху, швидко сохнуть, мають вологостійкість і високу покриваність. Своєю чергою емульсійні фарби діляться на: акрилові, полівінілацетатні, вододисперсійні, водоемульсійні, латексні та силіконові:
  • Акрилові фарби мають високу стійкість до механічних пошкоджень, пропускають пару, відштовхують поверхневу вологу, але в приміщеннях з сирими стінами не варто їх використовувати, можливе відшарування від основи.
  • Полівінілацетатні фарби мають низьку вологостійкість, але не вигоряють на сонці.
  • Вододисперсійні та водоемульсійні тільки на перший погляд, здаються однаковими. Вони пропускають повітря та пару, можуть використовуватись у приміщеннях з підвищеною вологістю, але водоемульсійні матові фарби згодом змиваються, а вододисперсійні залишаються вологостійкими, легко миються.
  • Латексні фарби виготовляються з додаванням латексу. Після висихання поверхні її можна мити.
  • Силіконові фарби створені на основі силіконових емульгованих смол. Після висихання утворюють водовідштовхувальну стійку до забруднень поверхню, яка легко пропускає пару та повітря.

На сайті салону «Decoratorskyi» представлений широкий вибір фарб для стін під будь-які завдання для зовнішніх і внутрішніх робіт.