Більшість людей хоч раз в житті стикалися з травматичними подіями (смерть близької людини, небезпечна ситуація). Спеціалісти стверджують, травми не завжди пов’язані з питаннями життя та смерті. Джерелом гострого стресу може стати:

  • болюче розставання з коханою людиною;
  • втрата роботи;
  • банкротство;
  • серйозна хвороба та ін.

Життєстійкість – здатність переживати складні ситуації, зберігаючи працездатність і внутрішній баланс. Виділяють три ключових аспекти життєстійкості:

  • Задоволення життям і самостійність у прийнятті рішень.
  • Вміння уникати відчуття безпорадності та розуміти причинно-наслідкові зв'язки між різними подіями.
  • Прийняття ризику.

Спеціалісти провели ряд досліджень на цю тему з метою зрозуміти, від чого залежить життєстійкість людини. Вони дійшли висновку: людина справляється з серйозними короткостроковими проблемами та неважкими, проте тривалими кризами однаково. Стійкість залежить від багатьох факторів (і навіть від рівня освіти та захопленнями такими як азартні ігри в VIPcasino). Професори вважають, навички справлятися з життєвими труднощами розвиваються в індивідуальному порядку.

Основні принципи, які допомагають долати стрес

Легше переносити стрес і негаразди допомагають наступні методи:

  • розуміння, що не все можна контролювати: більшість має власні внутрішні ресурси, що допомагають долати травматичні події швидше. Інколи людина виявляється набагато стійкішою, ніж їй самій здається. Інші ж люди потрапляють у замкнуте коло: відчуваючи біль, страждають від питання, що зробили не так. Це тільки погіршує ситуацію. Впоратися з кризою людині допомагає зосередження на тому, що вона в змозі контролювати;
  • підтримка зв'язків з оточуючими людьми: ми можемо контролювати далеко. Проте, те, як людина переносить труднощі залежить і від підтримки соціуму. Під час труднощів особливо важливо підтримувати контакт з близькими та рідними людьми. Не дивлячись на те, що в кризовій ситуації часто виникає бажання замкнутися в собі, спілкування з іншими людьми і отримання підтримки надважливе, адже допомагає зберегти самовладання;
  • сміливість говорити про біль: принцип тісно пов'язаний з попереднім. Найбільш стійкі люди не бояться ділитися переживаннями з іншими. Спеціалісти зауважують, важливо не тільки висловлювати власні почуття, але й вміти підтримувати інших. Розуміння ситуації і можливість поговорити про події, допомагають відновити відчуття контролю над своїм життям.

Люди – створіння, що вміють пристосовуватись. Тож варто зробити цей процес легшим.