Неважливо чи ви будуєте нове житло, чи потребуєте ремонту вже існуючого, перекриття даху металочерепицею - один з основних моментів, які необхідно робити в першу чергу.
Використання металочерепиці - це можливість поєднати естетичність, доступність та довговічність. Саме цей матеріал є ідеальним для приватного будівництва. Але як правильно зробити вибір в тому різноманітті, яке пропонують виробники? Сьогодні пропонуємо розглянути кілька основних критеріїв, які варто враховувати перед покупкою металочерепиці.
7 критеріїв при виборі металочерепиці
1. Захисне покриття. Від типу покриття в першу чергу залежить термін служби металочерепиці.
Зазвичай її покривають спеціальними захисними шарами, які впливають на стійкість матеріалу до корозії та механічних пошкоджень. Наприклад, завдяки цинковому покриттю металочерепиця надійно захищена від корозії. На ринку покрівельних матеріалів існують матеріали, що містять від 80 до 275 г/м.кв цинку, проте рекомендованою кількістю цинку є цифра у 200 г/м.кв. Так, будівельна компанія BUDMAT пропонує металочерепицю бельгійського, німецького, шведського, італійського виробників із вмістом цинку від 225 г/м кв, а фінська черепиця виробника Ruukki містить до 275 г/м кв.
2. Товщина металу. Цей показник коливається у межах від 0,4 до 0,6 мм. Чим вище цей показник, тим більш міцною є металочерепиця.
Найчастіше рекомендують використовувати металочерепицю товщиною не менше, ніж 0,45 мм. Завдяки цьому дах буде більш надійним та служитиме довше.
3. Тип покриття не менш важливий при виборі металочерепиці, адже різні типи полімерного покриття додають матеріалу більшої міцності та витривалості під дією впливу погодних умов.
Спеціалісти розрізняють напилення глянцеве - поліестер, а також матовий поліестер. Перший варіант є більш доступним та стійким до погодних умов, проте він менш міцний. Другий, навпаки, є більш стійким до механічних навантажень.
4. Колір та дизайн - це додаткова можливість додати практичність і стиль будинку.
Звичайно, колір металочерепиці повинен гармоніювати з фасадом будинку, але не варто забувати і про практичність: наприклад, темні кольори швидше нагріваються на сонці, світлі, навпаки, менш чутливі до нагріву, але в той же час вони можуть швидше забруднюватись. Глянцеві покриття мають більш яскравий вигляд, натомість матові краще маскують подряпини.
5. Виробник металу. Це ще один важливий фактор, на який варто звертати увагу, адже саме від виробника залежить і якість, і гарантійний термін.
В будівельній компанії BUDMAT вам запропонують різні варіанти перевірених виробників в залежності від індивідуального замовлення, запиту, бюджету.
6. Комплектація - це не лише листи металу. Зазвичай при виборі металочерепиці вам запропонують низку необхідних для монтажу елементів:
-
оригінальні планки та добірні елементи;
-
гідроізоляційну плівку для захисту від конденсату;
-
кріплення (гвинти, саморізи) у тон покрівлі.
7. Висота хвилі: цей показник впливає на естетику та міцність покрівлі.
Форма і висота профілю металочерепиці визначають її зовнішній вигляд і здатність витримувати навантаження. Наприклад, для будинків із великим ухилом даху краще обирати низьку хвилю (25–30 мм). А для регіонів із частими снігопадами – високу хвилю (40–55 мм), щоб уникнути скупчення снігу.
Як бачимо, вибір цього матеріалу потребує певної кількості інформації, якої не завжди вистачає без фахових знань і допомоги професіоналів. Тому для тих, хто шукає найкращі варіанти металочерепиці, пропонуємо завітати до компанії Будмат. Тут ви знайдете широкий асортимент металочерепиці різних виробників з різною ціновою політикою, а також можливість отримати консультації, безкоштовні заміри та найкращі пропозиції саме для вас.