В даний час існує величезна різноманітність видів і жанрів фотозйомки. Один з найпопулярніших – макрозйомка. При великому збільшенні можна розглянути найдрібніші деталі, приховані для звичайного ока. Чим і користуються в науці, так і просто любителі.

Макрозйомка нічим не відрізняється від звичайної і знайшла широке застосування в повсякденному житті. Основна причина популярності макро – чим більший масштаб, тим цікавіше сюжет фотографії можна придумати. Різниця полягає в тому, живий чи неживий предмет обраний для кадру. Знімаючи нерухомі предмети, фотоапарат на сайті euro-technika.com.ua, який ви купили, встановлюється на штатив, задається необхідна освітленість, тобто не виникає таких проблем, як при зйомці натхненних суб'єктів.

При макрозйомці потрібно отримати потрібну глибину різкості. Багато хто думає, що чим ближче знаходиться камера до знімаючих об'єкту, тим більше вийде зображення. Це не зовсім вірно, так як можна отримати розмитий фон, та й сам предмет вийде не різким.

Фокусуватися бажано вручну, адже автофокус буде видавати звук, що дзижчить, при цьому макромодель злякається і втече або втече. При зйомці з близької відстані набагато зручніше встановити приблизно фокусування і ловити точний фокус наближенням або видаленням камери.

Щоб отримати вдалий кадр, бажано включити режим серійної зйомки. Адже комахи дуже швидкі, і метелика в польоті можна сфотографувати лише таким чином.

Проблему затіненості можна вирішити з допомогою виносної спалаху. Під час зйомки нерухомих і відносно нерухомих предметів виходять дуже якісні знімки. Застосувавши вбудований спалах, надмірний контраст знімка забезпечений. Не рекомендується при макрозйомці користуватися вбудованим спалахом, хоча при відсутності інших можливостей, постарайтеся встановити мінімальну потужність.

Невеликий секрет, за допомогою якого макрозйомка буде проходити набагато вдаліше: фотографуйте в приміщенні.

Завжди можна додати освітлення, вітерець не буде заважати. Якщо в будинку є акваріум, зробіть кілька кадрів. Водний світ такий різноманітний і цікавий!

Обов'язково ставити фотоапарат на штатив. Тремтіння рук не додасть унікальності фотографіями. При зйомці квітів у приміщенні використовуйте підручні матеріали для створення фону. Завдання фотографа знайти вдале рішення для заднього плану.

Яка ж потрібна апаратура для макрозйомки? Найгірші показники у плівкових фотоапаратів. Цифрові компакти зарекомендували себе набагато краще. Дзеркальні в макрозйомці дуже часто показують гірші результати, ніж компакти. Чим більше мегапікселів, тим краще буде виглядати знімок при збільшенні на комп'ютері.