Навіть майстер ремонту чи будівництва не одразу зможе Вам сказати, яка ж відмінність між цими двома інструментами. Адже їх обох використовують для створення отворів у цеглі чи бетоні з допомогою функції свердління з ударом. Тому й ці апарати завжди плутають. Але між ними є безліч відмінностей. Перша і найголовніша – в основній функції інструменту. У дриля – це свердління, у перфоратора – удар. Хоча обидва і мають кілька режимів роботи. Але все ж основне завдання апарату визначає пріоритети в його будові, те, які допоміжні засоби будуть використовуватись, а також види робіт, які виконуватиме інструмент. Тому читайте далі про те, які відмінності між однаковими, на перший погляд, інструментами.
Конструкція інструменту
Саме наявність різних основних функцій зумовлює те, що вони по-різному побудовані. Відмінність між ними в ударному механізмі. Якщо у перфоратора він дуже складний – електромеханічного чи електропневматичного типу, то в дрилі він набагато простіший. Складається з двох храповиків, один з яких з’єднаний із корпусом дриля, а інший – із патроном, що обертається. Коли функція удару вимкнена, то ці храповики не контактують між собою, адже між ними встановлено спеціальний стопор. А при ввімкнені режиму удару він забирається. І коли свердло торкається до матеріалу, то храповики контактують, проскакуючи один між одним. А патрону надається осьовий зворотно-поступальний рух.
Функціональність дрилі та перфоратора
Як ми вже писали, ці інструменти можуть виконувати кілька функцій. У перфоратора – це функції удару (режим відбійного молотка), обертання без ударів, а також свердління з ударом. Цей апарат частіше використовують саме для видовбування отворів в стінах, таких як ніші, а також для сколювання зайвого матеріалу. А в ударного дриля є дві функції: свердління та свердління з ударом. Тому цей інструмент не може працювати в режимі відбійного молотка. Його застосовують для створення невеликих отворів у поверхнях.
Продуктивність апаратів
Мабуть, не дивно, що у перфоратора цей показник набагато вищий, ніж у дриля. Це зумовлено енергією самого удару, яка набагато більша у перфоратора. А також викликано особливістю будови двох інструментів. Але висока продуктивність необхідна лише при складних роботах, а також великих об’ємах робіт. А ось для побутових завдань навпаки відіграє роль зручність у користуванні, невелика вага та доступність інструменту. Це якраз переваги ударного дриля. З його допомогою можна швидко та легко виконувати отвори у матеріалах. До того ж ціни на дрилі завжди нижчі, ніж на перфоратори. Тому Ви повинні перед покупкою визначитись із тим, які завдання будете виконувати інструментом. Саме від цього і буде залежати вибір покупки.
Отже, можна зробити висновок, що ударний дриль і перфоратор – це інструменти, які мають багато відмінностей та призначені для різних функцій. Їх не можна плутати так само, як, наприклад, торцювальну пилу і циркулярну. Обов’язково дізнавайтесь про спеціалізацію інструмента, який збираєтесь придбати, тоді Ви точно зробите правильний вибір при покупці. Переглянути дрилі і перфоратори можна на сайті i-west.com.ua