• Головна
  • Михайло Головко: «Небезпека пива полягає в тому, що воно є доступним»
08:04, 6 листопада 2015 р.

Михайло Головко: «Небезпека пива полягає в тому, що воно є доступним»

Депутати можуть заблокувати трибуну, якщо на друге читання виноситиметься урядовий Проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива».

Нагадаємо, суть законодавчої ініціативи полягає у вилученні пива з переліку алкогольних напоїв, дозволі широкого рекламування у ЗМІ, участь спонсорства пивних марок у різних спортивних заходів. Мотивація – збільшення надходжень до бюджету. Однак, за словами народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Михайла Головка саме через алкоголь країна щороку несе збитки на суму близько 24 мільярдів доларів.

«Виробники пива до бюджету дають надходження у розмірі 5 мільярдів гривень. Втім, небезпека пива полягає в тому, що воно є доступним. А збитки держави через вживання населенням алкоголю є набагато більшими. На жаль, ми займаємо лідируючи позиції за кількістю випитого алкоголю на душу населення.», - заявив політик.

За результатами власного депутатського розслідування стосовно негативного впливу алкоголю на людину, Михайло Головко отримав більше 70 відповідей з різних інстанцій, у тому числі з Міністерства охорони здоров’я, МВС, Держкомстату, тощо. Так ось: Україна тільки на утримання в’язнів Державної пенітенціарної служби України витрачає 3,7 мільярди гривень, більше 30 тисяч гривень на одного ув’язненого (більше 70% усіх злочинів у стані алкогольного сп’яніння). Близько 600 тисяч адмінпорушень на рік, понад 30 тисяч смертей, (утопленики, ДТП, отруєння), 7 тисяч самогубств щороку скоюються саме у нетверезому стані. За офіційною статистикою, в Україні понад 700 тисяч алкоголіків, які перебувають на обліку.

«Завдання політиків та державників стати на захист суспільства, покласти край деградації та оздоровити його. Тому що алкоголь – це війна проти громадян, яка їх винищує в інший спосіб. Треба обмежувати пропаганду алкоголю та прирівняти до нього пиво. Таким чином, воно стане менш доступним, і ми оздоровимо українське суспільство», - підкреслив Головко.

Депутат нагадав, що у Франції, Данії, Швеції, Норвегії заборонена реклама алкоголю. А у 80 країнах світу діють жорсткі закони щодо обмежень спиртних напоїв. А у США, наприклад, дозволяють вживати «гарячі» напої з 21 року. Натомість урядова ініціатива, на думку політика, дозволить розпивати пиво у громадських місцях, транспорті, на масових заходах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Головко: небезпека пива
ТОП новини
"З 1 січня кожного 2-го чоловіка з цими професіями можуть призвати, ці 4 групи не втратять бронювання": мобілізація, ТЦК
"В Україну пре лютий вітер і холод, синоптики сказали про дощ і снігопад": де чекати на мороз у -20 градусів на Новий рік?
"Дощ і шалений снігопад пруть в Україну, лютий мороз у -23 градуси налякав синоптиків": що станеться прямо на Новий рік
"Увага, знову серйозна небезпека, ви повинні це знати": важливе повідомлення для жителів Тернопільщини
Оголошення
live comments feed...