• Головна
  • Черги, військово-лікарські комісії: як тернополянка проходила відбір до патрульної поліції
18:00, 26 листопада 2015 р.

Черги, військово-лікарські комісії: як тернополянка проходила відбір до патрульної поліції

Черги, черги, черги… Лікарі, аналізи, біганина туди-сюди… Військово-лікарська комісія, або простіше ВЛК, – це наступний етап у відборі до нової патрульної поліції, який триває у Тернополі. І якщо ви його пройдете, то у вас залізні… нерви.

Наша система нас доведе

На збори усіляких папірців з поліклініки за місцем прописки дали тиждень часу. Витяг з амбулаторної картки за п’ять років, аналізи крові та сечі, флюорографія, ЕКГ, кров на RW (для тих, хто не в курсі – то аналіз на сифіліс), мазок на цитологію для жінок. Здається, не так уже й багато необхідного, але… Всі ми час від часу потрапляємо в наші поліклініки й добре знаємо, що там не все так ідеально, як би того хотілося. Інколи ще й амбулаторні карточки “дістають ноги” і десь просто зникають. Ото й мені так пощастило – картка щезла у момент переведення мене з однієї поліклініки в іншу, і в жодній її немає. А оскільки в терапевта я не частий гість, то про відсутність такого необхідного папірця дізналася в останній момент. Все ж після кількаденних митарств за півгодини до старту ВЛК я таки отримала витяг і на всіх парах полетіла в лікарню з поліклінікою сектору медичного забезпечення обласного управління поліції. Встигла, пише Наш день

Як відомо, претендентів на посади патрульних у Тернополі чимало, тож на ВЛК теж були величезні черги. Причому до всіх спеціалістів, а це окуліст, стоматолог, ЛОР, невропатолог, хірург-дерматолог, рентгенолог, гінеколог для жінок. Деякі черги просуваються дуже повільно, як-то до гінеколога. Тож за час стояння під кабінетом жіночого лікаря встигла оббігати решту фахівців і навіть здати деякі аналізи. До слова, незважаючи на те, що приміщення поліклініки невелике, працівники доволі грамотно організували роботу. Вже на вході всіх відвідувачів зустрічала медсестра, яка допомагала заповнити заяву до головного лікаря і знайти необхідного спеціаліста. У реєстраційному кабінеті, де власне видають акт проходження ВЛК, був справжнісінький конвеєр. Одна людина звіряла паспортні дані, інша вручала необхідні документи, ще інші допомагали їх заповнити. При цьому кожному претенденту видавали роздрукований папірець зі списком лікарів та номером кабінету, направлення на аналізи.

Не знаю, чи то тільки мені так пощастило, але всі працівники та лікарі буди дуже привітні. Чи то у відповідь на посмішку й вони посміхались, чи то мій яскравий колір волосся і светрик їх налаштовував на позитив, але наслухалась компліментів: сонячна, світла, а один чолвоік, подившись на обкладинку паспорта з лисичкою, присвоїв мені позивний «Фоксі».

Якщо у вас все буде гаразд з документами та аналізами, то в сукупності проходження ВЛК займе 3-4 години часу. Ще трохи, години зо дві, постоїте в черзі до начальника військово-лікарської комісії, бо ось тут справжній аншлаг. Це останній форт-пост, де здають остаточно всі документи. В отих стояннях під кабінетами чи то в поліклініці за місцем прописки, чи то вже під час ВЛК неодноразово навідувала думка: наша система нас доведе, бо деколи хотілося від безсилля проти папірців битися головою об стінку, але не дочекаєтеся. І так, витяг з амбулаторної карти мені заповнили неправильно, тож ще раз поверталася до висхідної точки.

Розмови у чергах

Допоки простоювала час під кабінетами в поліклініках, знайомилась з іншими претендентами. Конкурс у поліцію проходили і вчителі, і журналісти, і безробітні, і юристи, і мамусі в декретних відпустках… Високі й низенькі, худенькі й дуже худющі, красиві й просто симпатичні. Тернополяни, приїжджі з районів та навіть інших областей.

Історія 1. Із моряків – у поліцейські

Івана зустріла перед кабінетом ЕКГ. Розговорились. Хлопець обурювався – мовляв, має з собою і кардіограму, і флюорографію, які проходив в Одесі та у США, бо за професією моряк, однак ті обстеження тут не приймають. Іван продемонстрував цілу папку паперів. З його слів, лікарі йому сказали, що тамтешні результати можна купити, а от у наших поліклініках усе справедливо й чесно, тож доводиться витрачати час на повторні огляди. Поцікавилась, чого ж зраджує море? Як виявилось, Іван посперечався з батьком, що пройде у поліцію. Якщо переможе, то тато йому віддасть свою автівку, якщо ж хлопець програє, то розпрощається зі своєю. Розповів, що на тестуванні набрав 42 бали з 60-ти, впевнений, що без проблем пройде й ВЛК. При цьому зауважив, що таку комісію в Одесі чи США проходить доволі швидко, без усіляких попередніх здач аналізів та без витягів, за якихось 3 години. Коли Іван зник за дверима кабінету ЕКГ, то бабусі в поліклінці схвально кивали головами й бажали йому успіху, мовляв, добре б було, якби в поліцію прийшли молоді, освічені люди, які б справді її змінили.

Історія 2. Із Червонограда – у Тернопіль

Вервечка з людей до реєстраційного кабінету простягнулась аж на перший поверх поліклініки, а охочі все приходили й приходили. Одразу за мною стояла струнка брюнетка. Було помітно, що дівчина почувалася трішки не в своїй тарілці. Через деякий час вона запитала про те, де можна здати аналіз на RW. І коли я почала пояснювати, як знайти шкірвендиспансер, вона зізналася, що не місцева. Ліля приїхала з Львівської області, з Червонограда. Так склались обставини, що у Львові набір пропустила, але бажання працювати у новій поліції настільки велике, що вирішила спробувати сили й потрапити в Тернопільську. На тестуванні набрала 42 бали, успішно пройшла всіх спеціалістів, але витяг у неї теж неправильно заповнений. До Червонограда і назад – то не в інший кінець міста з’їздити, та все ж Ліля не втрачає надії потрапити на наступний етап відбору в поліцію.

«Хіба робота в офісі…»

У Тернополі пройшли перший етап відбору в патрульну поліцію, а це тести на загальний розвиток, всього 2642 кандидати. Всіх їх і запросили на військово-лікарську комісію. Медичне обстеження триватиме ще декілька днів. Кандидати з відмінним здоров’ям приступлять до чергових випробувань – у них перевірятимуть рівень фізичної підготовки. Попереду у майбутніх патрульних проходження психологічних тестів та останній етап відбору – співбесіда.

Для мене епопея з тернопільською поліцейською академією наразі завершилась. Останній лікар у списку написав у висновку: до роботи в поліції не придатна. Проте, начальник військово-лікарської комісії порадив, щоб документи я все ж здавала, оскільки можу розраховувати надалі на роботу в офісі.

А от двісті кандидатів, які пройдуть усі етапи відбору, поповнять лави нової патрульної поліції Тернопілля. Стежити за порядком на вулицях вони почнуть уже навесні, орієнтовно у квітні-травні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черги #військово-лікарські комісії: як тернополянка проходила відбір до нової патрульної поліції
ТОП новини
"З 1 січня кожного 2-го чоловіка з цими професіями можуть призвати, ці 4 групи не втратять бронювання": мобілізація, ТЦК
"В Україну пре лютий вітер і холод, синоптики сказали про дощ і снігопад": де чекати на мороз у -20 градусів на Новий рік?
"Дощ і шалений снігопад пруть в Україну, лютий мороз у -23 градуси налякав синоптиків": що станеться прямо на Новий рік
"Увага, знову серйозна небезпека, ви повинні це знати": важливе повідомлення для жителів Тернопільщини
Оголошення
live comments feed...