«Вакцинація проти поліомієліту проходить у три тури. Їй підлягають діти, які ще не отримали жодного щеплення поліомієлітною вакциною. Відтак перше щеплення малеча отримує не живою, а інактивованою полівакциною. Наступні щеплення проводяться з використанням оральної полівакцини», – розповіла Тернополянам завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Марія Павельєва.
Епідеміологи вже підсумували два тури імунізації проти поліомієліту. Кажуть результат непоганий, але все ж бажає бути кращим.
«Перший тур імунізації охопив 68,8% дітей, другий - 77%. Це непоганий результат, але щеплення від поліомієліту повинні були отримати 95% дітей. Щодо ускладнень, то нам відомо лише про два випадки. Однак обидва співпали з іншими захворюваннями при вакцинації, - продовжила Марія Павельєва. – Ризик при вакцинації дуже мізерний. Проте лікарі зіткнулися з таким явищем, як відмови батьків від щеплення. Думаю, це сталося через недостатню поінформованість населення. Адже відмовляючись від щеплення батьки наражають на небезпеку своїх дітей»
Епідеміологи запевняють вакцина від поліомієліту – безпечна та необхідна для малечі. Саме тому щеплення проводять у дитячих садочках та школах, аби сформувати колективний імунітет.