• Головна
  • Почаївська ікона Божої Матері - серед 12 чудотворних ікон України (ФОТО)
13:30, 22 січня 2016 р.

Почаївська ікона Божої Матері - серед 12 чудотворних ікон України (ФОТО)

Почаївська ікона Божої Матері відома з 1550 року і дуже цінується в Православній церкві. Вона серед 12 чудотворних ікон України.

Чудотворні ікони України

1. Почаївська ікона Божої Матері м. Почаїв, Тернопільська область

Почаївська ікона Божої Матері відома з 1550 року і дуже цінується в Православній церкві. Ще у 1559 році митрополит Неофіт з Греції подарував її Ганні Гойській за те, що вона надала йому притулок. У будинку поміщиці ікона знаходилася 30 років, а потім вона стала випромінювати світло. Сліпий від народження Філіп, брат Анни, помолився перед іконою і прозрів. Після цього чудотворну ікону перенесли в Почаївський монастир. Анна померла у 1644 році, а після її смерті всі навколишні землі дісталися її племінникові. Він ненавидів Православ'я, тому пограбував монастир і вкрав ікону. Після цього його і його дружину вразила жорстока хвороба, і зцілилося подружжя лише після того, як повернули чудотворний образ в монастир. З тих пір чудотворна ікона перебуває в особливому кіоті у формі сяючої зірки, в третьому ярусі над царськими вратами іконостасу Успенського собору. Звідти її спеціально опускають для поклоніння паломників, пише Znaj.ua.

Почаївська ікона прославилася численними зціленням. Ікону просять про зцілення від фізичних недугі і про захист від ворогів видимих ​​і незримих.

2. Ікона "Віра, Надія, Любов і матір їх Софія", Софіївський собор м. Київ

 Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 1

За легендою у Софії було три дочки - Віра, Надія і Любов. Мати виховувала дочок по-християнськи. Одного разу Софію і трьох її малолітніх дочок викликали до імператора і зажадали зречення від віри під загрозою тортур. Три дні готувала Софія своїх дочок до мученицького подвигу. Першою зазнала муки старша Віра. Після жорстоких тортур їй відсікли голову. Потім була віддана мукам і десятирічна Надія. Велено було відсікти голову і їй. Настала черга молодшої дівчинки. Кати думали налякати її видом страти, але вона поцілувала мертві тіла своїх сестер і сама увійшла в палаючу піч. Кінцем її мук було відсічення голови. Тіла своїх дочок Софія вивезла за місто й поховала, після чого три дні провела біля їх могили в безперервній молитві і тут же заснула сном смерті.

"Святі мучениці Віра, Надія, Любов і матір їх Софія Римські" - відома ікона, через яку звертаються з проханням про створення і збереження сім'ї. Вона допомагає тим, хто хоче мати дітей. Заміжні жінки з дітьми моляться перед іконою про здоров'я всіх членів сім'ї, про одужання дитини, про позбавлення від жіночих хвороб і захворювань суглобів. Молитва перед іконою допомагає позбавиться від скорботи і печалі. 

3. Пантелеймон цілитель

 Чудотворні ікони України

Свято-Покровський архієрейський собор, м. Запоріжжя, Великомученик Пантелеймон - один з найбільш шанованих на землі святих.

Будь-яка молитва Пантелеймону за здоров'я вважається чудотворною. За свій вік цей святий великомученик відзначився в історії, як найбільший цілитель. За життя святий Пантелеймон лікував тіла людей, а в смерті врятував безліч душ. Після кончини він залишився назавжди цілителем і допомагає всім хворим.

Ікона його відома як чудотворна. До неї звертаються не тільки православні, а й католики, мусульмани, всі, хто вірить в її цілющу силу. Вона допомагає вилікуватися від хвороб, туги і зневіри. У неї просять про невідкладну допомогу, про зцілення тіла і душі.

4. Образ Божої матері "Милосердна", Свято-Миколаївський жіночий монастир, м. Городок, Рівненської області

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 3

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 3

Ікона – головна святиня місцевого монастиря. Інша назва Богоматері – "Козельщанська", або Милосердна.

На початку 19 сторіччя ікона потрапила з Італії до Росії – її привезла у подарунок придворна дама для царици Єлизавети. Пізніше образ потрапив у володіння графа Володимира Капніста і так опинився в Полтавській губернії. Перше диво ікона продемонструвала 1881 року, коли зцілила доньку графа Марію від тяжкої недуги – дівчина майже не рухалася, але постійно молилася "Милосердній", і Свята Діва змилостивилися над нею, зціливши її.

Щасливі батьки з дозволу Високопресвященнішого Івана, архієпископа Полтавського, передали ікону до спеціально збудованої для неї каплички, пізніше вона була передана жіночому монастиреві, котрий тільки заклали. А 15 років тому монахи Києво-Печерської лаври подарували ікону Городківському монастиреві.

"Козельщанську" Богоматір вважають заступницею дівчат та жінок. У неї просять зцілення від жіночих хвороб, а також благають про родинне щастя та дітей.

5. Єлецька Чернігівська ікона Божої Матері, Єлецький монастир, м. Чернігів

 Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 4

Ікону знайшли у 1060 році на ялині під Черніговом. Так і назвали її Чернігівською. Антоній Печерський, засновник Києво-Печерської лаври, благословив князя Святослава побудувати на цьому місці Єлецький Успенський монастир. Під час війни у 1611 році, між поляками і Москвою, ікона зникла. А у 1678 році в Харкові була знайдена її копія. Копію перевезли до Чернігова, і вже там вона прославилася зціленнями від гемофілії, гангрени, хвороб легенів, очей. За радянської влади монастир був закритий і ікону перенесли в Чернігівський історичний музей. Їй буквально дивом вдалося вціліти при бомбардуванні. Після війни ікона була знайдена на згарищі і її повернули в музей. І тільки у 1999 році ікона повернулася назад у монастир.

Єлецька Божа матір допомагає позбутися хвороб, ворогів і нещасть, зцілює від алкоголізму, наркоманії і допомагає справитися з блудом.

6. Ангел Охоронець, знаходиться в Свято-Введенському монастирі, м. Київ.Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 5

Згідно з церковним переказом, кожній людині при Святому Хрещенні Господньому дається безтілесний ангел-охоронець. Все життя наш ангел-охоронець незримо присутній поруч з нами і допомагає в будь-якій біді.

Одна з найкрасивіших і старовинних ікон Ангелу Охоронцю знаходиться в Свято-Введенській жіночій обителі. До ікони звертаються при проблемах в життєвих справах або коли просто шукають підтримки. Молитва цій іконі, допомагає подолати страх, дає впевненість у повсякденних справах.

7. Зимненська ікона Божої Матері

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 6

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 6

Свято-Успенський Святогірський Зимненський жіночий монастир, с. Зимно Волинська область. У монастирі завжди багато паломників. Серед них більше жінок. Старовинна ікона написана в грецькому стилі на кипарисовій дошці із золотим фоном, зцілює від онкохвороб і повертає зір. В одному переказі говориться, що перед хрещенням князь Володимир майже осліп, і лише сяйво цього образу повернуло йому зір. Після чого ікона стала сімейною реліквією князя. Володимир отримав її в Константинополі при благословенні на шлюб із грецькою царівною Анною. Ікона була подарована Володимиром Зимненському монастирю і зараз їй більше 1000 років. Вона відома здатністю повертати мир в сім'ю, зцілювати від безпліддя і онкохвороб.

8. Казанська Божа матір, храм у селі Кулевча, Саратського району, Одеська область

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 7

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 7

Справжні чудеса спостерігають прочани з усього світу, які навідуються до ікони Казанської Божої матері. Раз на рік за склом ікони з сухих стебел цвітуть… справжні лілії. Вчені вже встановили, що доступу води та кисню під склом немає. Тож пояснити феномен не можуть ніяк. Досліджували ікону біологи, криміналісти. Але прочанам того і не треба – до ікони приїздять паломники з усього світу, аби побачити це диво. Чудесні історії зцілення прочани записують у церковній книзі. І таких історії там вже декілька тисяч.

9. Введенська ікона "Зглянься на змирення"

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 8

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 8

Знаходиться в Свято-Введенському монастирі, м.Київ.

У 1990 році ікона була по праву визнана чудотворною. У 19 ст. ченці зробили копію Псковської ікони, що володіє чудотворними властивостями, і подарували її Введенському храму у 1892 році. Через рік зображення стало темніти, і ченці звернулися за допомогою до реставратора. Коли ті зняли скло з ікони, побачили, що фарби залишилися такими ж яскравими. А з іншого боку скла знаходився сріблястий відбиток, що нагадує силуети Богоматері і Немовляти. Дослідження, проведені київськими вченими, показали, що даний відбиток має зовсім нерукотворне походження, а зображення ніяк не стосувалося скла. В даний час скло з відбитком знаходиться поруч з іконою і так само, як ікона, володіє чудотворними властивостями. Ікона зцілює від безпліддя, допомагає в сімейних справах і повертає мир і спокій.

10. Ікона Божої Матері "Несподівана радість", Володимирський собор, м. КиївПочаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 9 

Ікона Богородиці "Несподівана Радість" названа в пам'ять про зцілення людини-грішника через святу ікону молитвами. На ній зображено стоячого на колінах грішника перед іконою Пресвятої Богородиці з протягуючими до неї руками з благанням про помилування. Виходить, як ікона в іконі. Матір Божа тримає на лівій руці сина, і немовля Ісус підняв вгору маленькі ручки. Лик Богородиці звернений до грішника, а під образом напис, з історією порятунку грішника.

Одне з перших чудес, що відбулося перед цим дивовижним образом, було зцілення глухої жінки. Вона дуже хотіла почути церковний спів і передзвін дзвонів. Богородиця змилосердилась над плачем страждальниці і повернула їй слух. З тих пір до ікони звертаються, якщо є проблеми зі слухом. А ще просять зцілення від хвороб, миру і спокою, успіху в справах.

11. Микола Чудотворець, знаходиться в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі, м.Харків.

 Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 10

Називають також ікону Микола Угодник. Це християнський святий, архієпископ Мир Лікійських у Візантії. Його шанують як чудотворця, покровителя моряків, купців і дітей. Ще за життя святитель Миколай Чудотворець прославився як захисник безневинно засуджених, умиротворитель ворогуючих і Спаситель від марної смерті. Багато великих чудес сотворив великий угодник Миколай. І донині він також допомагає. Святого знають і шанують у всіх кінцях землі. Тому що він допомагає всім: простим людям і вченим, віруючим і невіруючим, навіть багато мусульман і буддисти звертаються до нього. Причина настільки масштабного звернення до Миколи Чудотворця - майже миттєва допомога від Бога завдяки молитвам цього найбільшого святого.

Святому Миколаю моляться про зцілення, допомоги в різних бідах, про добрі стосунки в сім'ї, благополуччі в дорозі, моляться за дітей, про захист вдів і сиріт, про благополучне плаванні, про допомогу в бідності і нужді, від смутку і зневіри.

12. Ікона "Розпяття Христа", краєзнавчий музей, м. Умань, Черкаської області.

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 11

Почаївська ікона Богоматері - серед 12 чудотворних ікон України (фото) - фото 11

Старовиннас ікона, котрій понад 300 років, перебувала у храмі села Бабанка, на Черкащині. Але останні 50 років вона оселилася в місцевому краєзнавчому музеї. Декілька років тому перед Паскою співробітники помітили, що ікона замироточила.

Автор образу невідомий, проте зроблений малюнок масляними фарбами на дереві. У музей ікона потрапила в дуже незадовільному стані. Проте музейники побоялися чіпати старовинну знахідку. А після того, як Розпяття замироточило – виявилося, що дякуючи миро ікона сама себе відновлює. Малюнок почіткішав, фарба стає яскравішою. Навіть подряпина у центрі ікони щезла. Інакше, як дивом в містечку це не називають. Ікону музейники виставили у головному залі, поруч з іншими експонатами – відвідувачів не обмежують. Будь хто може прийти до музею та помолитися тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Почаївська ікона Богоматері #12 чудотворних ікон України
Останні новини
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Оголошення
live comments feed...