10:30, 31 березня 2016 р.
На Тернопільщині розгорілися пристрасті довкола пунктів здачі крові
Понад вісім років медична галузь області дискутує на тему об’єднання двох структур служби крові - Тернопільського обласного центру служби крові та станції переливання крові у Теребовлі.
Обидві структури цілком рівні у своїх правах, обов’язках та підпорядкуванні. Ось тільки утримання однієї обходиться бюджету значно дорожче. Аби заощадити, в області пропонують передати Теребовлянську станцію в підпорядкування тернопільському центру, повідомляє Номер один.
Що стримує посадовців зробити це, читайте далі. В області продовжують шукати шляхи економії. Цього разу заощаджувати вирішили на службі крові. Профільний департамент «білого дому» подав чергову пропозицію про об’єднання структур, що в результаті має забезпечити суттєву економію. Про яку саме суму йде мова, наразі не відомо. Відтак думки депутатів, а також самих керівників структур розійшлися.
Керівник Тернопільського обласного центру крові Петро Лучанко переконує, що Теребовлянська станція не виконує передбачених обсягів заготівлі крові. Та й потреби в цьому немає, тому доцільності утримувати таку потужну структуру немає. Її функції готовий перебрати на себе Тернопіль. При цьому не змінюючи чисельності працівників.
Головний лікар Теребовлянської станції Ярослав Вінницький не погоджується з наведеними аргументами. Каже, що структуру хочуть ліквідувати, людей звільнити, а приміщення забрати. Низькі показники роботи пояснює тим, що у його підпорядкуванні є у чотири рази менше районів, ніж в обласного центру.
Днями питання об’єднання структур розглядала депутатська комісія обласної ради. Думки народних обранців також розійшлися.
- Виходячи з економічних показників, можна сказати, що ідея такого об’єднання має раціональне зерно. Зрозуміло, що Теребовлянська станція проти такого рішення, бо це, в першу чергу, торкнеться персоналу – особливо у частині скорочення. Також зміниться статус закладу та категорія посад. З’являться адміністративні важелі впливу на бюджетний процес структури, - каже депутат обласної ради Віталій Фидрин.
До слова, станція переливання крові знаходиться на околиці Теребовлі. Земля та приміщення установи не мають надто великої цінності, тому версію проведення оптимізації задля виселення колективу та подальшого продажу будівлі депутати відкидають. Дехто даний об’єкт називає стратегічним і виступає проти злиття структур.
- Не варто забувати, що Теребовлянська станція будувалася для обслуговування населення у разі військових дій. Якщо у Тернополі щось стається, станція переливання крові розгортається у Теребовлі. Там навіть знаходиться командний пункт. Україна перебуває у складній ситуації, тому вважаю, дане питання не на часі, - заявляє депутат облради Михайло Пінь.
- Логіка будь-якої реорганізації - злиття, об’єднання, приєднання - полягає в тому, щоб покращити менеджмент структури. Інша мета – економія. У даному випадку я не побачила ні одного, ні іншого, - каже голова комісії соціально-економічного розвитку Лариса Римар.
Члени комісії шукають компромісні варіанти. Вони пропонують пропорційно розділити райони між станціями. Дати структурам час, а потім проаналізувати результати. Якщо економічні показники не зміняться, а ситуація в країні стабілізується, - повернутись до питання об’єднання станцій.
Петро Лучанко переконує, що такий розподіл не дасть жодного результату, адже кров, зібрана у районах, там же і залишається. Місто має такі високі показники за рахунок того, що в обласному центрі проживає багато людей.
Як варіант, розглядається можливість об’єднання структур з подальшою зміною статуту. Тобто в документі має бути чітко прописано всі права та обов’язки сторін. Який із варіантів підтримають депутати, побачимо найближчим часом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
20:25, 8 листопада 2024 р.
live comments feed...