• Головна
  • Під Тернополем людську землю роздали крутим
10:30, 7 березня 2012 р.

Під Тернополем людську землю роздали крутим

Жителі приміського села Петриків Лілія Хомко та Ольга Гусак у розпачі: їхню землю віддали під забудову “впливовим людям”. Майже 20 років вони обробляли свої десять соток, однак тепер виявилося, що у ділянок є ще один власник.

– Два круті джипи їхали у селі дорогою назустріч один одному, зупинилися, – розповідає жителька Петриків Лілія Хомко. – Один водій опустив бокове скло і запитав в іншого: “Ну, яку ділянку будеш брати?”. Це розповіли моєму батькові люди в селі.

По десять соток під забудову вона та її сусідка Ольга Гусак отримали ще у 1994 році, розповідає пані Хомко. У 1995-му вони виробили державні акти на землю. Будуватися тоді не мали можливості, тож земельні ділянки використовували як городи.

– Все було добре, аж ось минулоріч прибігла сусідка і каже, що з нашою землею проблеми, - розповідає Лілія Хомко. - Ольга побачила на наших городах забиті кілки. Виглядало так, ніби хтось відзначав межі свого наділу. Ми запідозрили недобре і почали з’ясовувати ситуацію.

Кажуть, що вийшла накладка

Жінки кажуть, що поруч із ними, неподалік від будинку престарілих, у 90-х роках отримали ділянки й багато інших жителів села. Та майже ніхто з них не почав будуватися. Дехто перепродав свою землю. Кілька років тому на окремих ділянках почали зводити будинки. Відтак, за словами жінок, їхня земля поруч із новобудовами стала більш привабливою.

Аби прояснити ситуацію, жінки звернулися у сільську раду.

– Там сказали, що нас підтримують, – каже Ольга Гусак. – Однак повідомили, що до цієї землі вже не мають стосунку. Бо вона вже за межами села, встановленими кілька років тому. Тобто тепер уже належить Тернопільському району.

Жительки Петрикова також звернулися у земельний відділ Тернопільської райадміністрації.

– Там юрист нас заспокоїв, – згадує Ольга Гусак. – Сказав: “Чого ви переживаєте? У вас державні акти на руках. Зробіть кадастровий номер, та й усе”.

Для виготовлення кадастрового номера жінки звернулися у фірму “Матек”, яка займається підготовкою технічної документації із землеустрою.

– Довго ми збирали необхідну документацію, – розповідає Лілія Хомко, – звернулися у фірму ще у серпні минулого року, однак нашу заяву зареєстрували лише 4 жовтня. Врешті-решт, коли вже все було готове, там сказали, що не можуть нам надати кадастровий номер, бо вийшла “накладка”. 
Таким чином жінки офіційно дізналися, що їхні земельні ділянки належать комусь іншому.

У помилку чиновників не вірять

У те, що їхню землю виділили іншим людям помилково, жінки не вірять.

– Зараз нам пояснюють, що там був пустир, і тому вийшла накладка, – продовжує пані Хомко. – Але ми ж ці ділянки щороку обробляємо. Перед тим, як виділяти землю, комісія з райвідділу земельних ресурсів виїжджає на місце і проводить обстеження. Тож мали б бачити, що там люди обробляють город. Тому у помилку чиновників не вірю. Це - свідоме захоплення землі.

Жінки звернулися зі скаргою у відділ Держкомзему в області.

– Там пообіцяли, що все буде добре, – каже Лілія Хомко. – Пообіцяли, що нас будуть захищати. Та коли розглянули наші звернення, то сказали, що нічого неможливо довести, бо не збереглися книги реєстрації державних актів Я розумію, що без цих книг важко щось довести, але коли на руках є державні акти, то вилучити земельні ділянки, згідно з чинним законодавством, у нас можна тільки на підставі рішення суду. А такого не було, та й підстав для цього немає. Адже ми справно ось уже майже два десятки років сплачуємо податок на землю, маємо усі квитанції. Не розумію, як трапилося, що нашу землю надали ще комусь.

Скаржилися жінки і в Тернопільську райадміністрацію. Саме вона прийняла рішення про виділення землі іншим особам.

– На прийом до голови ми ніяк не могли потрапити, – розповідає Лілія Хомко. – Тому на початку січня цього року подали заяву з проханням надати інформацію, коли, кому і яким рішенням нашу землю надали в користування іншим людям. Відповіді досі не отримали.

Хто став ще одним власником їхньої землі, жінки не знають. Імен цих людей їм ніхто не називає. 
Нещодавно жінки звернулися зі скаргою і в міську прокуратуру. Звідти їхню заяву передали на розгляд у Тернопільський райвідділ міліції - пише "20 хвилин".

– Слідчий розповів, що нашу землю виділили на основі рішення райадміністрації, – говорить Лілія Хомко. – А кому - так і не знаємо. Слідчий обіцяв ознайомити нас із результатами розслідування, та коли ми звернулися до нього, він сказав, що передав їх у прокуратуру. У понеділок, 5 березня, ми написали туди заяву, щоб нам їх надали. Та коли отримаємо відповідь, не знаємо. Наскільки нам відомо, люди, які отримали наші ділянки під садівництво, у жовтні минулого року уже їх продали. По телевізору часто дивлюся про такі афери. Та ніколи не думала, що сама потраплю в таку ситуацію.

Колізій із землею багато

У приватному підприємстві “Матек” підтвердили інформацію про те, що мешканки села Петриків Лілія Хомко та Ольга Гусак зверталися до них за виготовленням кадастрового номера.

– Ми займаємося виготовленням технічної документації, – розповідає директор ПП “Матек” Володимир Ярмол. – Наш працівник довів роботу доти, доки було це можливо. Але оскільки виявилося, що там є накладка – одну й ту ж землю двічі виділили різними людям, то ми не змогли надати кадастровий номер. Хто є іншим власником землі, не знаємо. Нам сказали, що ця інформація не для загального користування. Жінки звернулися у прокуратуру. Думаю, після вивчення ситуації, їм нададуть відповідь.

Пан Ярмол також повідомив, що подібна ситуація - вперше у його практиці.

– Раніше бувало, що межі не сходилися, – розповів він. – Але такі помилки сусіди усували відразу ж на місці. Але щоб повністю вийшла накладка, то такого ще не було.

Голова Тернопільської райадміністрацій Віктор Щепановський пообіцяв розібратися у цьому питанні і вирішити його так, щоб обидві сторони були задоволені.

– Уперше чую про таку ситуацію, – прокоментував телефоном Віктор Щепановський. – Коли видають державний акт на землю, мій підпис – останній. Перед тим його готують ряд інстанцій. На основі їхніх висновків і приймається рішення. Якщо землю надали повторно, то я завтра ж вранці (7 березня — прим. ред.) готовий прийняти жінок, викликати представників земельного відділу і зайнятися вирішенням проблеми. У таких випадках усі спірні питання зазвичай вирішують через суд. Однак я думаю, все можна вирішити шляхом надання альтернативної ділянки одній зі сторін. Я за те, щоб і одні, й інші були задоволені.

Віктор Щепановський зазначив, що село Петриків для нього є проблемним у земельних питаннях.

– Якийсь час землі там надавала сільська рада, – пояснив голова адміністрації. – Потім вони опинилися за межами села. Колізій у земельній сфері зараз багато. Раніше були зовсім інші земельні відносини. Зараз же існує єдина база Державного земельного кадастру (ДЗК). При виділенні землі зараз дивляться по базі, чи вільна ділянка. Тому, аби не виникало подібних ситуацій, люди, які отримали державні акти на землю ще у 90-их роках, повинні прийти у земельний відділ і зареєструвати їх в єдиній базі Державного земельного кадастру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Доплати до пенсії у січні: хто з українців може очікувати підвищення виплат
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
Оголошення
live comments feed...