• Головна
  • У Тернополі пройшла першість міста з туризму
12:15, 16 березня 2012 р.

У Тернополі пройшла першість міста з туризму

Старти зі спортивного туризму серед школярів у закритому приміщенні у Тернополі відбулися вперше. Більше шістдесяти учасників долали вісім етапів на смузі перешкод, яку “побудували” у спортзалі школи №11. Жодних травм, попри складність турніру, учасники не отримали.

Спортсмени із "Центру творчості дітей та юнацтва" святкували перемогу у загальнокомандному заліку під час змагань зі спортивного туризму у Тернополі. Тренер команди - Оксана Колісник.
На другому місці завершили турнір учні школи №11 (тренер - Валерія Гладка). Третіми були представники школи №16 (тренер - Сергій Борщ). Серед хлопців найкращою визнали "двійку" Михайло Попович і Максим Волянський. Наталія Федчишин і Віктор Савків були кращими у категорії “змішані двійки". Переможці отримали грамоти та медалі.

Нагадаємо, першість міста серед школярів із техніки пішохідного туризму в закритих приміщеннях відбулася 26 лютого у спортзалі школи №11. Організатором даних змагань виступив комунальний заклад Тернопільської міськради "Центр творчості дітей та юнацтва".

Було вісім етапів

Подібні змагання у закритих приміщеннях серед школярів 5-11 класів проводили у Тернополі вперше. Учасниками змагань були 64 спортсмени, які утворили 12 команд по 4-8 осіб у кожній. Молоді туристи долали смугу перешкод двійками окремо із хлопців і дівчат, а також - мішаними. Головний суддя турніру - Петро Білоус, головний секретар - Катерина Білоус. Начальником дистанції на змаганнях був молодий тренер Роман Мороз.

Смуга перешкод, яку долали спортсмени включала вісім етапів: навісна переправа через яр, жердини, переправа мотузкою з поручнями, переправа колодою через яр, траверс (напрям, перпендикулярний напряму підйому або спуску) схилу, підйом схилом, спуск вертикальними поручнями, подолання перешкод із використанням підвішеної мотузки - "маятником" - пише "20 хвилин".

- Дуже приємно, що до змагань підготувалося багато команд – із третини загальноосвітніх навчальних закладів міста, - каже заступник головного судді змагань Денис Цветинович. - Виступ на цих змаганнях, на мою думку, дав неабиякий досвід як учасникам, так і тренерам, які здійснювали підготовку. Більшості може здаватися, що такий вид спорту, як спортивний туризм, важко відобразити в спортивному залі.
Він сподівається, що організатори змогли показати, що зала також може стати гідним полігоном для туристичних змагань.

Найголовніше - техніка безпеки

- Враження від змагань, звичайно, - тільки позитивні, - розповідає одна із суддів турніру - Наталія Попіль. - Сподобалося те, що учасники змагань були підготовлені як фізично, так і технічно. Вони старалися показати хороші результати. Побачивши наймолодших учасників, ми були здивовані, як маленькі учні не побоялися скласти конкуренцію підготовленішим учасникам.

Жодних нестандартних ситуацій чи травм, за словами організаторів, учасники не отримали, адже правила техніки безпеки у спортивному туризмі - найголовніше. Жодних претензій не було й до суддівства.

- Відвідую тренування з туризму заради власного задоволення, - ділиться враженнями наймолодша учасниця змагань Вікторія Базунова (11 р.). - Отримую багато адреналіну. Також мені подобається брати участь у різних змаганнях. Дуже задоволена, що у мене хороші тренери, які вміють підтримати у будь-яку хвилину.

Учасники даних змагань уже навесні матимуть можливість взяти участь в обласних змаганнях зі спортивного туризму. Втім, однією із головних проблем організаторів є відсутність фінансування, адже для проведення змагань треба мати чимало спорядження. Попри це, спортсмени, а особливо - молоді та ініціативні тренери, не втрачають надій на покращення ситуації та планують провести ще чимало подібних заходів.

ДОВІДКА

Спортивний туризм — неолімпійський вид спорту із подолання певного маршруту. Долати учасникам доводиться не лише ґрунтову поверхню, а й кам'яну, водну тощо.

Під час проходження маршруту учасники долають різні специфічні природні перешкоди. Наприклад, гірські вершини і перевали (у гірському туризмі) або річкові пороги (у сплавах річками). Такий туризм має за мету спортивне удосконалення в подоланні природних перешкод. Це означає удосконалення всього комплексу знань, умінь і навичок, фізичної підготовленості, необхідних для безпечного пересування людини місцевістю. Для реалізації спортивної мети здійснюють подорожі, насичені природними перешкодами, що дає змогу класифікувати їх як спортивні походи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Доплати до пенсії у січні: хто з українців може очікувати підвищення виплат
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
Оголошення
live comments feed...