• Головна
  • Реформувати охорону здоров’я Тернопілля треба негайно
14:30, 7 вересня 2016 р.

Реформувати охорону здоров’я Тернопілля треба негайно

Медична допомога має наблизитися до пацієнта, тож реформувати охорону здоров’я Тернопілля треба негайно.

Наразі ж основні кошти, які отримує галузь, йдуть не на її вдосконалення і оснащення, а лише на утримання, каже заступник голови обласної держадміністрації Юрій Юрик.

«У перспективі це обіцяє економію коштів»

- Бюджет охорони здоров’я у нас становить 1,5 мільярда гривень на рік, – зазначає він. – Це в основному – витрати на утримання системи: зарплати, комунальні послуги. Дуже мізерна складова йде на ліки, а також на медичне обладнання.

У більшості країн світу система охорони здоров’я складається із первинної медико-санітарної допомоги і спеціалізованої, пише Терен. Причому у першій ланці надають до 90% загального обсягу медичної допомоги. Це дозволяє суттєво економити кошти, тому нам варто йти таким же шляхом, додає Юрій Юрик.

- Ми повинні розуміти: якщо йдеться про якусь ліквідацію чи закриття, то це – потреба часу, – наголошує він. – У перспективі це обіцяє економію коштів і вкладання їх у набагато перспективніші напрямки.

Наприклад, пан Юрик пригадав свої відвідини одного із місцевих санаторіїв. Так працюють 50 фахівців, а допомогу отримують близько 20 пацієнтів. Причому установа виконує здебільшого соціальну функцію. По суті, працює як геріатричний центр.

Медики центру пройдуть стажування

Втім, реорганізація галузі передбачає не лише закриття і скорочення, а й відкриття і оснащення новітніх медичних установ. Наприклад, кардіологічного центру у Тернопільській Університетській лікарні. Планується, що перших пацієнтів цей медичний заклад, прийме вже у листопаді, продовжує Юрій Юрик.

- Проведені тендерні процедури щодо закупівлі нового сучасного обладнання, що дозволить робити операції на відкритому серці, – додає чиновник. – Переможця тендеру на виконання реконструкції частини приміщень також визначили. Думаю, за нашими амбітними планами, десь у листопаді ми вийдемо на перший етап відкриття центру.

Нагадаємо, на будівництво кардіоцентру, якого в нашій області раніше взагалі не було, виділили понад 20 млн грн. На придбання сучасного обладнання – 14,5 мільйона. Медики, котрі працюватимуть у кардіохірургічному відділенні, стажуватимуться за сприяння білоруських колег на базі однієї із польських клінік серцевої хірургії.

До речі, тривають ремонтні роботи і в самій Університетській лікарні. Там відбувається реконструкція радіологічного корпусу із надбудовою для розміщення лабораторного комплексу і централізованої стерилізації (див. фото унизу – прим.).



Паралельно завершується реконструкція корпусу лікарні швидкої допомоги під інфекційне відділення для дітей і дорослих, а також – приміщення кафедри медичного університету із прибудовою сходової клітки і ліфта на вул. Пирогова, 16 у Тернополі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #реформа #будівництво
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...