14:30, 9 травня 2012 р.
Де у Тернополі можна вигулювати домашніх улюбленців
У Тернополі є 19 майданчиків для вигулу домашніх собак, які виділила міська рада. Такі території є у всіх мікрорайонах міста.
Однак не всі господарі чотирилапих знають про них. Кажуть, що місяця, призначені для вигулу тварин, зовсім не пристосовані для цього. Інформаційних знаків, де можна вигулювати тварин, у Тернополі немає взагалі. Власники собак скаржаться, що їм часто доводиться вислуховувати образи від інших мешканців міста.
- Проблема існує. Собак тримають багато тернополян, але вигулювати їх немає де, - розповідає волонтер Асоціації захисників безпритульних тварин “Ноїв Ковчег” Лілія Пішко.
Неподалік засмагають люди
Тернополянка має собаку породи кокер-спаніель, якого вигулює на повідку. Шукає безлюдні місця неподалік дому.
- Рокі у нас чемний і неагресивний. Але, щоб не провокувати невдоволення у людей, під час прогулянки я його не відпускаю з повідка, - продовжує співрозмовниця. - Хочеться, щоб він побігав, але можливості такої немає.
Найбільше дістаєтся власникам великих собак.
- У мене перехоплює дихання, коли бачу “бійцовських” або великих собак. Я просто кам'янію на місці, - схвильовано розповідає Оксана Хожій. - Не розумію, як таких “телят” можна вигулювати у парках поміж людей - та ще без повідка та намордника.
Двірники у парках на собак також нарікають.
- Все залежить від господарів. Більшість гуляє із собаками у малолюдних місцях, але є такі, що водять тварин центральними алеями, - розповідає двірник гідропарку “Топільче” Марія Дуда. - Окрім того, власники собак часто не реагують на прохання одягнути намордник, або взяти тварину на повідок.
А от прибиральниця у парку ім. Шевченка співчуває господарям тварин.
- Куди вони мають водити своїх улюбленців, - запитує Любов Бєляєва. - У парку, за кортами, є офіційне місце для вигулу тварин. Але неподалік нього засмагають люди. Самі розумієте, таке сусідство несумісне.
Гуляє у парку з 5 години ранку
Майданчики для вигулу собак не відповідають нормам їх розташування. Вони маленькі та не обгороджені. Окрім того, на них немає найпростіших засобів для тренування собак. А ігрових та дресирувальних майданчиків у Тернополі просто не існує, запевняють “собачники”.
- За кордоном у кожному районі є спеціально обладнані майданчики для тварин, - каже Лілія Пішко. - А в нас майданчики для дресирування мають тільки кінологічні організації. А вони розраховані тільки на породистих собак. А що робити тим, у кого “дворняги”?
Невеличкого собаку - французького бульдога Рокі у родині Бунт вигулюють по черзі і дорослі, і діти. Де на “Дружбі” є спеціальні для вигулу місця, власник собаки Володимир, не знає.
- Наш Рокі дуже грайливий. Любить бігати за м’ячиком, - розповідає чоловік. - Стараюсь виходити зранку, коли мало людей на вулиці. Тримаю його на повідку. Але про намордник не може бути й мови. Це не для таких маленьких собак.
Із собакою породи дратхаар Чілі терноплянин Василь ходить гуляти у ліс.
- Щодня проходжу кілька кілометрів, щоб вигуляти свого “мисливця”. Йому недостатньо потупотіти під хатою. Тому дві-три години щодня він бігає у лісі, - продовжує співрозмовник.
Любить бігати та плавати кокер-спанієль Рей. Господиня виходить із нею гуляти у гідропарк о 5 годині ранку.
- Помилково люди думають, що собаку достатньо на 5-10 хвилин вивести у двір для туалету, - каже пані Ірина, яка мешкає на вул. Миру. - Насправді їм, як людям, треба бігати, гратися, знайомитися, пізнавати світ довкола. Вони не “чужаки” і можуть чудово вживатися із людьми.
Не майданчик, а пародія
Є спеціальні програми для собак, які вчать їх поводитися у місті.
- Собаки не можуть існувати без людей. А тому господарі мають їх вчити правильно поводитися між людей та інших собак. Це так звана соціалізація тварин у місті, - каже інструктор-дресирувальник Руслан Фік.
Мріє про ігрові майданчики і власниця собаки породи акіта-іну Тетяна Гамалевич.
- У собак є інтелект і його треба розвивати. Зв’язок та розуміння між господарем та улюбленцем можна розвинути до такої міри, що тварина схоплює жест, або міміку людини, - розповідає власниця Хани. - У Європі зараз дуже модні чемпіонати з аджиліті (спортивні змагання для собак, де вона долає стіну перепон на швидкість та точність, - прим.ред.). Розумні собаки викликають захоплення, а не агресію та злобу.
Вигулявати собаку у відведеному місці неможливо, зауважують тернополяни- собачники. Зона вигулу собак у парку ім. Шевченка, за спортивними кортами, розміщена неподалік дороги на вул. Білецькій. Територія не відгорожена, нема спеціальних знаків, які би інформували про місця для собак, пише "20 хвилин".
- Це не майданчик, а пародія на нього, - показує на майданчик Тетяна Гамалевич. - Він дуже маленький. Тому як мають поміститися кілька собак – загадка! А ще треба їм побігати, позайматися.
У Тернополі немає жодних проблем із майданчиками для вигулу собак, запевняє заступник начальника управління житлово-комунального господарства міськради Олег Соколовський.
- Потреби збільшувати їхню кількість наразі немає, - розмірковує чиновник. - Не пригадую, щоб ми отримували якісь пропозицій щодо цих місць від тернополян.
Пан Соколовський пояснив, що на облаштування майданчиків кошти з міського бюджету не йдуть.
Коментар
Руслан ФІК (33 р.), інструктор-дресирувальник:
- Місця для вигулу собак у Тернополі є. Інше питання, в якому вони стані. Вільно відпускати з повідка собак власники не можуть навіть на встановлених для цього зонах. Бо ті розміщені попри дорогу, неподалік них - спортивні майданчики, або зони відпочинку людей. До того ж, на жодній немає найпростіших обладнань для тренувань.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...