13:00, 9 липня 2012 р.
Електронні історії хвороб можуть призвести до смерті?
Ідея створити електронну базу історії хвороб може поставити під загрозу життя кожного з вас, – прогнозують експерти.
Вводити в Україні електронний реєстр історій зараз небезпечно. Вже незабаром про хвороби будь-кого з українців зможе дізнатися увесь світ, - повідомляє ТСН-Тижня.
Уряд почав нібито добру справу зі створення загально-державного реєстру усіх пацієнтів. Розробники сподіваються, що така комп'ютерна база, зокрема, не дасть нікому фальшувати медичні картки. Але водночас це зробить нас абсолютно безпомічними перед будь-яким лихим наміром.
Звичайними продуктами будь-яку людину можна вбити чи просто відправити на кілька тижнів на лікарняний. Для цього треба просто мати доступ до вашої медичної картки та знати історію хвороби. І вже потім ніхто не доведе, що це було не банальне отруєння.
А прочитати вашу історію хвороби скоро можна буде легко, переконаний колишній працівник правоохоронних органів Юрій Сафронов. Він каже, якщо держава таки візьметься переносити всю інформацію з паперових карток в електронну базу, може постраждати багато людей.
"Якщо взяти на сьогодні і проаналізувати певну категорію смертей, то я думаю, у 50% смертей ми зможемо знайти використання подібних ресурсів. Я не кажу про пряме отруєння. Це інша категорія", - каже експерт.
Чи не нагнітає спеціаліст ситуацію, перевірити легко, зазирнувши на славетний ринок Петрівка, де, як кажуть, можна купити все.
Наприклад, як з'ясували журналісти, там можна купити дуже серйозну річ - закриту міліцейську базу "Скорпіон", в якій зібрані всі наркозалежні українці. Коли можна буде купити тут електронний реєстр пацієнтів - лише питання часу. Адже таємний реєстр наркоманів теж охороняється законом і теж знаходиться в єдиній системі.
А от президент ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк в електронних виписках бачить позитив, бо вся інформація, яка буде записана в електронній формі, її потім не можна буде змінити.
"У нас за 10 років роботи більше ніж 7 тисяч справ, які мають відношення до медичної шкоди. Всі 7 тисяч справ – переписані. Всі сфальшовані", - пояснює позитивний бік урядової ідеї Сердюк.
Це, звісно, так. Якби в Україні існувала багаторівнева система захисту цього реєстру, яка гарантувала, що він не з'явиться на Петрівці через деякий час після його створення. Однак для створення цієї системи держава поки немає ні технологій, ні грошей.
Тим часом постанова кабміну №546 від 6-го червня вже запроваджує загальнодержавний реєстр пацієнтів. До такої бази даних буде доступ з комп'ютерів усіх лікарень - державних чи приватних.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...