• Головна
  • У Тернополі відділення травматології обласної дитячої лікарні переповнене пацієнтами
18:30, 9 липня 2012 р.

У Тернополі відділення травматології обласної дитячої лікарні переповнене пацієнтами

Аж 80 маленьких пацієнтів лікують цими днями у відділенні травматології обласної дитячої лікарні. Палати переповнені, адже літо - пік дитячого травматизму. Малечу в цей сезон підстерігають різні небезпеки: укуси комах і тварин, падіння з дерев, харчові отруєння, загроза від води і сонця.

Один неправильний  крок - і недалеко до біди, каже завідувач відділення травматології обласної дитячої лікарні Сергій Грунін.

Два-три тижні у гіпсі
Одинадцятикласник Дмитро із Гаїв Ходорівських потрапив у лікарню 3 липня. Нещасний випадок трапився з хлопцем на день народження батька.

Діма хотів нарвати вишень і травмував ліву ногу, - розповідає мама хлопця Світлана Головчинська. - Драбина була вищою за огорожу. Коли вона перехилилася, утворилася гойдалка, а там -  суцільна бляха. Син зіскочив на один щабель. Але все одно зачепив ногою бляху. Потім зібрався з силами, переліз через огорожу і прискакав до хвіртки на одній нозі.

Рідні одразу викликали швидку. Через 15 хвилин медики були на місці. Дмитро тримався молодцем. Операція тривала майже дві години.

На щастя, все обійшлося, - продовжує мати хлопця. - Лікар сказав, що Дмитро буде ходити, бігати, грати у футбол, як і раніше. Але на все свій час. Два-три тижні син мусить пролежати в гіпсі. Потім направимо його в реабілітаційний центр, щоб трохи розрухати ногу, - продовжує жінка. - Мій чоловік - Іван. Ми планували влаштувати йому свято 7 липня. Довелося його перенести - хай тільки Діму випишуть додому.

Обережно з вишнею і горіхом
Діти - надзвичайно енергійні та цікаві. Їм важко всидіти на місці, кортить усе побачити й пізнати. Наслідками таких експериментів стають травми. Переважно - рук і ніг. Так, 9-річний Володя травмував ногу, коли грав із друзями в улюблений футбол. Його ненароком сильно вдарив інший хлопець. Як наслідок - забій і гематома. 
Завжди кажу: “Сину, не забувай про обережність”, - розповідає мама Володі пані Леся. - Але все одно час від часу щось трапляється.

Хлопчики та дівчатка падають з дерев, пхають руки в січкарні, отримують опіки біля багаття і в трансформаторних будках, досліджують небезпечні механізми, тягнуться до гострих, ріжучих предметів. 
Зараз діти дуже часто падають з дерев. Найнебезпечніші - горіх і вишня, - застерігає Сергій Грунін. - Вишня дуже різко гнеться, а горіх ламається, має крихкі гілки.

Більше тижня тому нещастя трапилося з Дмитриком з Підволочиського району, якому лише 2,8 рочка. Хлопчик бавився на подвір'ї біля хати. Він відчинив хвіртку, але від пориву вітру та різко зачинилася. Дитині прищемило пальчики на правій ручці - третій і четвертий ледве трималися.

Коли це сталося, я була на роботі. Вдома були батьки з чоловіком, - пригадує мама Дмитрика - пані Марія. - Синочок сильно налякався, кричав і плакав від болю. Ми одразу відвезли його у районну лікарню. Звідти нас направили сюди. Дякувати медикам і Богові, все позаду - пальчики пришили.

Якщо з дитиною трапилося нещастя, батькам не можна панікувати, наголошують лікарі. Адже дорога кожна хвилина. Якщо в малюка ампутовані пальці, до 24 годин їх ще можна “приживити”. Головне - знайти, промити холодною водою, покласти в поліетиленовий пакет, а той - у пакет із льодом і якнайшвидше відвезти дитину в лікарню.

Медики з віддалених районів мають адреси київських центрів трансплантації і можуть одразу направляти дітей у столицю, - розповідає травматолог. - Зателефонують туди за годину, попередять  чергову бригаду - і в медиків усе буде напоготові. Це зекономить час.

Дитину вкусив кріт
Інша сезонна небезпека, що підстерігає дітей влітку, - кліщі. Зараз їх дуже багато. 
Щодня маємо по п'ять-шість звернень до травмпункту, - додає лікар. - Сьогодні вранці я вийняв два кліщі. В одному з випадків паразит підстеріг дитину під час відпочинку на дачі.  Мама хлопчика казала, що це уже не вперше.

Лікар радить обирати для відпочинку на природі щільний, закритий одяг, шапочку або косинку. Тоді кліщ не знайде місця для укусу. Повернувшись додому, батьки повинні ретельно оглянути дитину. Особливо - за вушком, в паху, під ручкою, у складках шкіри.

Не рідкість - і укуси тварин. Причому як домашніх, так і безпритульних. Рвані рани обличчя, пальця та промежини особливо небезпечні.

Для біди багато не потрібно, - наголошує Іван Грунін. - Нещодавно прикрий випадок трапився з 6-річною дитиною. Дівчинка поїхала до бабці в село. Там побачила крота, взяла на руки, щоб погладити, і тварина її вкусила.

Якщо таке трапилося, не можна зволікати. Батьки повинні якнайшвидше звернутися в травмпункт. Дитина повинна отримати повний курс щеплень. Тривалість лікування - до двох тижнів.

Дорослі повинні постійно бути на сторожі. Найтравматичніший період - від 8-ми до 15-ти років. У дитини ще не має досвіду, а передбачити, що її зацікавить і куди вона залізе, - неможливо.

Потрібно, аби працівники жеків краще прибирали територію біля будинків, - каже травматолог. - На дитячих майданчиках часто валяється різний непотріб, бите скло, навіть шприци з голками. Діти можуть їх підібрати і ненароком вколотися. А це - дуже небезпечно, може призвести до зараження гепатитом або ВІЛ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Доплати до пенсії у січні: хто з українців може очікувати підвищення виплат
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
Оголошення
live comments feed...