• Головна
  • Тернопіль: у Ставі дохне риба (фото,відео)
14:30, 10 липня 2012 р.

Тернопіль: у Ставі дохне риба (фото,відео)

Мертвих рибин вагою більше кілограма хвилі Ставу “прибивають” до берега. Рибалки та перехожі б'ють на сполох, адже минулоріч на водоймі також гинула риба і після загибелі кілограмових екземплярів вспливали й рибини на десяток і більше кілограмів.

Тоді біля Ставу “стояв” сморід протухлої та гнилої риби. Окрім того, роздуті та підгнилі трупи рибин - також не надто приємне видовище.

Мертву рибу міщани лише почали помічати, тож, можливо, найгірше попереду.
- Часто ходжу біля Ставу, але раніше мертвої риби не помічала, хіба що минулого року, - розповідає тернополянка Вікторія Сташків. - Декілька рибин помітила зі сторони дамби, але є вони й біля набережної зі сторони парку Шевченка. Не знаю, чи безпечна водойма, може, у воді щось не те. Крім того, не розумію рибалок, бо попри таку ситуацію, вони далі ловлять рибу, яку, напевне, їдять.

Основна причина загибелі риби в цей період — літня задуха, вважають фахівці. Мешканцям водойм, особливо рукотворних, як наш Став, бракує кисню.

- Найбільш чутливий до нестачі кисню у міському Ставі судак, - коментує іхтіолог Інна Гоч. - Проте гинути в цей період може й короп та товстолоб. Вони менш чутливі до зниження кисню, але їхню загибель також можна пояснити. Приміром, короп нещодавно віднерестився, рибини ослаблені. І навіть незначне зниження рівня кисню може бути шкідливим. Щодо товстолоба, то цій породі для нересту потрібні високі температури - більше 30 градусів - впродовж тривалого періоду. Якщо цього немає, не всі особини відкладають ікру, вона залишається в рибі. Починається інтоксикація організму, і як наслідок - загибель риби.

З літньою задухою риби можна і потрібно боротись, вважає пані Гоч. Значну частину кисню з води забирає підводна рослинність.

- Не обов'язково чистити водойму технікою чи механічними способами, - каже іхтіолог. - Існують й біологічні методи контролю за рослинністю, які можуть допомогти вирішити питання з кількістю кисню у воді. Але до проблеми потрібно підходити фахово, бо рослинами харчується чимало видів риби, а також відкладають на них ікру. Тож якщо “перестаратись”, почнуться інші проблеми. 
До речі, як пояснила фахівець, думка про те, що загибель величезних екземплярів риби найбільш шкідлива для популяції водойми — хибна.

Однозначно погано, коли гине риба, не залежно, чи вагою кілограм, чи двадцять, - каже Інна Гоч. - Проте найбільш репродуктивною, якщо, приміром, розглядати коропові види, є рибини вагою близько 5 кілограмів.

Тернопіль: у Ставі дохне риба (фото,відео), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Оголошення
live comments feed...