• Головна
  • П'ять порад тернополянам напередодні другої хвилі кризи: варто погасити кредити і запастись валютою
14:00, 16 липня 2012 р.

П'ять порад тернополянам напередодні другої хвилі кризи: варто погасити кредити і запастись валютою

Ми розбиралися, як зберегти свої заощадження в умовах падіння економіки. Прогнози оптимістів і песимістів відрізняються тільки термінами початку другої хвилі кризи. В тому, що вона буде, впевнені всі.

В Україні в порівнянні з першою хвилею ситуація відрізняється кардинально. Перш за все, протистояти світовій спаду економіки вітчизняній банківській системі доведеться поодинці, оскільки на відміну від 2008 року західні фінансові установи, які сьогодні і самі знаходяться на грані виживання, вже не стануть рятувати свої українські "дочки", пишуть "Коментарі".

1. Враховуючи прогнози про прийдешню девальвацію гривні і подальше розкручування інфляції, заощадження краще конвертувати у валюту. Припущення експертів щодо євро сьогодні неоднозначні, і більшість дослідників пророкують наступне зниження курсу. Тому для короткострокових накопичень краще підійде долар. Але скуповувати зелені за піковими цінами не варто. Якщо курс різко злетів вгору, краще почекати поки він знову трохи відкотиться назад.

Для більш тривалих накопичень краще диверсифікувати ризики, інвестувавши гривню в різні валюти (у тому числі й «екзотичні») - фунти, долари, швейцарські франки і т.д. Частину коштів можна вкласти в золото. Згідно з прогнозами аналітиків ще до кінця нинішнього року жовтий метал може подорожчати з нинішніх $ 1580 за тройську унцію до $ 2000.

2. Якщо є вклади в банках, про яких з'являється негативна інформація, слід зняти гроші з рахунку і розмістити їх в іншій фінустанові (а краще - в декількох). Звичайно, в цьому випадку банк має право застосувати штрафні санкції і не заплатити відсотки по депозиту. Однак це може виявитися куди меншою втратою, ніж втрата всіх заощаджень при банкрутстві банку. Не слід розміщувати на одному депозиті більше 150 тис. грн., оскільки цією сумою відповідно до закону обмежується сума виплати по одному вкладу Фондом гарантування вкладів фізосіб.

3. Якщо головною метою є збереження коштів, а не заробіток на них, гроші краще помістити в депозитну комірку банку. Тоді вони будуть під рукою навіть в тому випадку, якщо НБУ знову введе мораторій на дострокове зняття вкладів. Багато вкладників проблемних банків, які не скористалися цією можливістю в 2008-2009 роках, були змушені більше року чекати повернення заощаджень.

4. Якщо до цих пір доводиться обслуговувати кредит в іноземній валюті, краще конвертувати суму в гривню, якщо основний дохід ви отримуєте в національній валюті. В цьому випадку ставка може виявитися трохи вищою, зате це зменшить можливі додаткові витрати на обслуговування кредиту, якщо курс долара різко піде вгору. Оптимальний варіант - постаратися скоротити свої витрати і по можливості взагалі погасити кредит (або як мінімум внести платежі наперед). Адже в разі погіршення ситуації в країні ваші доходи можуть скоротитися. Це неминуче призведе до проблем з оплатою кредиту. В цьому випадку ви ризикуєте зіпсувати свою кредитну історію, а також понести додаткові витрати у вигляді сплати штрафних санкцій, пені та ін.

5. У нинішній нестабільний час краще не влазити в нові кредити (якщо, звичайно, у вас немає твердої гарантії незмінності ваших доходів). У тому числі відмовитися від кредитних карт. Адже навіть якщо ви не користуєтеся її можливостями, банк буде нараховувати вам комісію за не використання кредиту. Фінансисти кажуть, що зараз кредит можна брати лише під придбання активів, які зможуть приносити прибуток. Наприклад, на кредитній машині ви збираєтеся таксувати, взяте в іпотеку житло - здавати в оренду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"ТЦК шукає чоловіків із цими професіями, мобілізація охопить навіть 50-річних людей цих категорій": повістки, мобілізація
"В Україні пенсіонерів очікує справжня несподіванка, ці 3 групи літніх українців отримають гроші": пенсія стане сюрпризом
"Дощ і снігопад накриють ці області України прямо завтра, негода йде в регіон": де буде мороз у -20 градусів на Різдво?
"Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією": ЗСУ, ВЛК
Оголошення
live comments feed...