11:35, 16 липня 2012 р.
Відтепер тернополяни не зможуть знайти роботу за допомогою кадрових агенцій: вони - поза законом
До недавнього часу в Україні існувало два види «посередників з працевлаштування»: кадрові агентства (їх послуги з пошуку роботи оплачували потенційні кандидати на вакансії) та рекрутингові компанії (з ними розраховувалися роботодавці за фактом прийняття співробітника на роботу).
Перших на ринку більше не буде. «Суб'єктам господарювання, які надають посередницькі послуги в працевлаштуванні, отримувати від громадян, яким надані такі послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди, відтепер заборонено»,- коментує Дар'я Кирилова.
Те, що компанії, які надавали шукачам недостатньо професійні послуги, заробляючи виключно на гонорарах від громадян, опинилися поза законом, безумовно, хороший знак. Погано інше. Не заглиблюючись у специфіку сфери рекрутингу, закон змушує піти з ринку частину компаній, які працюють «по білому».
Зокрема, як стверджує партнер компанії Executive Search «Анкор СВ» Алла Коняєва, в документі занадто багато туманних формулювань, які потребують роз'яснень. Наприклад, посередникам, що надають послуги з працевлаштування, заборонено направляти співробітників на робочі місця в компанію, в якій протягом року відбувалося скорочення штату. «Одна скорочена одиниця - це вже достатньо для заборони чи ні?», - розповідає Коментарям експерт. До того ж, на етапі переговорів про співпрацю з посередником роботодавець ще повинен захотіти надати йому таку інформацію.
Компанії, які надають посередницькі послуги та послуги аутсорсингу, зобов'язали подавати інформацію про чисельність працевлаштованих осіб до територіальних відділень Мінсоцполітики. По суті, це означає, що тепер вся зовнішня рекрутингова діяльність буде моніторитися так само ретельно, як діяльність фінансових компаній (банків, страховиків, компаній з управління активами і т.д.).
Швидше за все, з урахуванням останніх «модних» тенденцій вітчизняних чиновників і законодавців, процедури ліцензування рекрутерам не уникнути. І те, що чіткий механізм обліку учасників ринку поки не прописаний, не означає, що найближчим часом його не придумають. Вже дуже хочеться владі навести свій власний порядок на ринку праці та легалізувати всіх навколо. Тим більше, що відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення вже серйозно посилили - від штрафів (в 2-5-ти кратному розмірі мінімальної заробітної плати) до анулювання дозволу на заняття такого роду діяльністю і рішення про припинення діяльності компанії-порушника.
До речі, через скрутне фінансове становище за останні місяці в Тернополі вже закрилося кілька відомих кадрових агенцій, серед яких і агенція "Ми".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:27, 28 листопада 2024 р.
10:03, 25 листопада 2024 р.
live comments feed...