• Головна
  • Жителів Тернопільщини можуть позбавити останніх доходів: планують припинити купувати молоко на переробку
10:02, 22 червня 2017 р.

Жителів Тернопільщини можуть позбавити останніх доходів: планують припинити купувати молоко на переробку

Жителів Тернопільщини можуть позбавити останніх доходів: планують припинити купувати молоко на переробку

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України шукають способів відмовитися від продукту, який виробляють приватні домогосподарства, а саме від молока другого сорту.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Віталія Луя, майже в усіх країнах світу вже давно відмовилися від такого молока й Україна також повинна це зробити. Щоправда, спершу таке рішення обов’язково обговорять з фермерами та експертами. Адже це серйозний соціальний удар для населення, яке традиційно виробляє молоко вдома. Наразі ж дана ініціатива міністерства лише на рівні обговорень, але вона залишається абсолютно правильною та доцільною в середній і далекій перспективах.

«Молоко другого сорту, тобто молоко, яке невчасно охолоджується і не проходить фільтрацію після доїння, є сировиною, яку важко переробляти в якісну продукцію. При цьому, всі сучасні переробники, які оновили устаткування й виробляють молоко екстра ґатунку, тобто європейських стандартів, не можуть «працювати» з молоком другого сорту. Саме тому, гадаю, що в межах 8-10 років «домашнє» молоко повністю заборонять продавати на переробку. Утім, це не стосується реалізації на ринках, якої не заборонятимуть», – зазначив Віталій Луй.

Водночас він зауважив, що всім селянам, які тримають вдома корів, потрібно вживати певних заходів. Серед таких – це об’єднання в кооперативи або створення мінімальних молочних сімейних ферм, за якими, власне, й майбутнє.

«Уже цього року Тернопільська облдержадміністрація виділила фінансування задля закупівлі доїльних апаратів для населення на селі. У департаменті агропромислового розвитку також діє програма здешевлення генетики для ВРХ для селян. Тому вже сьогодні кожному маленькому фермеру потрібно намалювати собі план на три-п’ять років щодо переходу від виробництва молока другого сорту до молока першого сорту. Адже такі умови є потребами сьогодення. Водночас, виробництво якісного молока дозволить продавати його приблизно на 40% дорожче. Позаяк ціна на молоко залежить лише від двох показників – якості та кількості. Якість – це доїльні апарати, а кількість дозволить забезпечити об’єднання в кооперативи. Саме тому до цього потрібно прагнути і над цим працювати», – наголосив Віталій Луй.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молоко #ВіталійЛуй
Останні новини
ТОП новини
Доплати до пенсії у січні: хто з українців може очікувати підвищення виплат
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
"Снігопад і жахлива хуртовина йдуть в Україну, прогноз налякав синоптиків": де мороз у -12 градусів вдарить на Водохреще
"Жахливий снігопад і дощ накриють Україну, суне шалений вітер": мороз у -8 градусів на Водохреще і на весь тиждень?
Оголошення
live comments feed...