Новини компаній
15:36, 26 червня 2017 р.
Альтернативні джерела енергії взявся випробовувати Агрохолдинг «МРІЯ»
Новини компаній
«МРІЯ Агрохолдинг» почав використовувати альтернативні джерела енергії. Пілотним проектом для Компанії стало встановлення місяць тому сонячних батарей на елеваторному господарстві у Козівському районі. Система забезпечує роботу газового коректора та системи обліку газу, яка споживає електроенергію. Таке ноу-хау у роботі Агрохолдингу почали застосовувати, також враховуючи екологічний стан навколишнього середовища.
- Почали з невеликого вузла обліку. Ми стояли перед вибором: встановити генераторне обладнання і використовувати паливо, що з екологічної точки зору дуже шкідливо. Тому вирішили встановити панель сонячної батареї. Її нормативна потужність становить 40 ватт на годину. Усі необхідні матеріали придбали за 8 тисяч гривень, - розповідає директор ТОВ «ЕлАгрі-Козова» (одного із семи елеваторів «МРІЇ») Євген Дорота. - У цю систему входить панель, яка виробляє електроенергію напругою 12 вольт, а також перетворювач на 220 вольт, плюс акумуляторна батарея. Оскільки вночі немає світла, панель не дає живлення, а батарея у нічні години забезпечує живлення, як результат облік йде цілодобово.
Чи справно працюють сонячні батареї, щодня перевіряють електрики, які працюють в зміні. Упродовж місяця система збоїв поки що не давала.
- Це коректор, який обчислює з лічильника температуру, тиск, густину газу і виводить на табло об’єм газу, який ми спожили. Вже все обраховано. Вузол обліку автоматично передає дані на «Тернопільгаз». Фактично, вони бачать нашу роботу упродовж цілої доби – в якій кількості ми споживаємо природний газ, - каже енергетик Микола Купчак.
В Агрохолдингу зазначають, що зараз підраховують і випробовують рентабельність альтернативних джерел енергії. Для проведення, свого роду, експерименту обрали невеличкий вузол обліку. До отримання усіх результатів на більші масштаби роботи не переходять, але перші висновки вже зробили.
– Елеватор, що в Козовій, має загальну сертифіковану потужність зберігання 106 тисяч тонн зернових. Працюємо ми з усіма культурами, за якими атестована наша лабораторія - це кукурудза, соя, пшениця, ріпак, соняшник, жито, ячмінь. Для того, щоб наш елеватор працював на альтернативному джерелі електроенергії хоча би на 40% від споживаної потужності, треба встановити сонячні батареї на площі орієнтовно 10 га.
І хоча альтернативні джерела енергії на об’єктах такого масштабу застосовувати поки що не планують, сонячні батареї можуть встановити на території інших об’єктів, які за потужністю споживання електроенергії значно менші.
- Якщо побачимо ефективність цієї системи, можна буде встановити сонячні батареї на невеликих об’єктах «МРІЇ», щоб частково забезпечити їхню роботу сонячною енергією хоча би на побутовому рівні. Для цього потрібні будуть значно більші сонячні панелі, - каже Євген Дорота.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:31, 22 листопада
95
08:51, 21 листопада
79
08:51, 21 листопада
107
13:48, 21 листопада
10:31, 14 листопада
25
live comments feed...