13:03, 9 липня 2017 р.
Як працює Єдина оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги у Тернополі?
26 червня у робочому режимі запрацювала Єдина оперативно-диспетчерська служба Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. І ефект від її впровадження не забарився. Вже у перші дні роботи вдалося врятувати чоловіка, який за інших умов би не вижив.
Події відбувалися на Теребовлянщині. 29 червня в селі Лучка у посадці біля лісу 41-річний чоловік збирав малину.
– Несподівано з’явилися кілька шершнів, один з яких і вкусив чоловіка. В нього стався анафілактичний шок (алергічна реакція на укус комахи). Підкосилися ноги, впав, почав задихатися та знепритомнів. Потрібно було оперативно його рятувати, час ішов на хвилини. Сусіди, які були неподалік, побачили це, затягнули його в приміщення та стали викликати локальну швидку допомогу з Теребовлянського району. Вільної машини не було, але люди не запанікували, стали телефонувати до Тернополя. В головному офісі Центру екстреної медичної допомоги оперативно відреагували й одразу направили «швидку» з Тернополя в напрямку надзвичайної події. Оскільки це сталося не в місті, водієві було складно дістатися на місце. У процесі люди повідомляли нашому диспетчерові, куди їхати, а той за допомогою GPS-навігації бачив, де знаходиться автомобіль швидкої допомоги, і керував дистанційно водієм. Таким чином вдалося за 20 хвилин доїхати, лікар ввів необхідні у таких випадках гормони, протиалергічні препарати, вдалося зняти набряк і стан чоловіка покращився, – розповів Номер один головний лікар Центру екстреної медичної допомоги Михайло Джус.
3монтували сучасну диспетчерську службу тернопільські спеціалісти.
– Якщо до останнього часу диспетчерська служба була «сліпа» і не знала, яка машина знаходиться найближче до місця виклику, їх потрібно було обдзвонювати або направити вільну машину зі станції, то нова система дозволяє бачити машину, яка звільнилася, і в режимі автоматичної координації вибирається найближча бригада. Це значно скорочує час доїзду, що дозволяє в ряді випадків врятувати життя людині, – повідомив Олесь Сірант – директор компанії «Протекшн-Груп», яка виступила генпідрядником встановлення даної автоматичної системи.
Наразі система охоплює Тернопіль і Тернопільський район, але у планах підключити до не всю область.
– Спеціалізоване програмне забезпечення розраховане на 90 бригад, щоб забезпечити всі автомобілі швидкої допомоги області: водіїв – навігаторами і GPS-треками, а лікарів – програмою, яка дозволить отримувати оперативні дані про хворого, – доповнив Олесь Сірант.
Пан Сірант також розповів, якщо раніше «швидка» була залежна від «Укртелекому», то тепер нова система, зважаючи на те, що більшість людей користуються мобільними, дозволила включити цифрові потоки даних від кожного великого оператора мобільного зв’язку. Тобто зв’язок диспетчера з особою, яка телефонує на «103», став значно надійнішим і виключає можливість не отримати повідомлення.
Також система дозволяє, чого раніше не було, отримувати і реєструвати виклики з SMS-повідомлень. Це зручно для людей з обмеженими можливостями, які не мають змоги зателефонувати, натомість можуть направити SMS-ку на номер «швидкої» з проханням про допомогу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...