• Головна
  • Чи вийдуть лікарі знову перекривати міжнародну трасу на Тернопільщині?
10:08, 18 липня 2017 р.

Чи вийдуть лікарі знову перекривати міжнародну трасу на Тернопільщині?

Чи вийдуть лікарі знову перекривати міжнародну трасу на Тернопільщині?

Вишнівецька районна комунальна лікарня неодноразово була об’єктом дискусій та загального обговорення.

Лікувальний заклад вже неодноразово був під загрозою якщо не закриття, то тотального скорочення працівників. Персонал перекривав трасу міжнародного значення, аби завадити «реформаторським» крокам різних влад. У період впровадження адміністративної реформи тема лікарні у Вишнівці знову стає актуальною. З однієї сторони – головний лікар та районна влада, які у будь-який спосіб хочуть залишити все на «старих» рейках, а з іншої – нове керівництво об’єднаної громади, яке розуміє, що у найближчий час таки доведеться прийняти заклад під свою опіку і процес потрібно розпочинати вже сьогодні.

Гроші з району не доходять

У минулу п’ятницю, з ініціативи голови Вишнівецької громади Володимира Кравця у селищній раді відбулася зустріч головного лікаря та представників колективу Вишнівецької районної комунальної лікарні з керівництвом ОТГ. Предметом розмови стало майбутнє лікувального закладу, зокрема перспектива передачі її під «опіку» громади. Така зустріч відбувається вже вдруге за короткий термін.

Для інформації, Вишнівецька районна комунальна лікарня – є установою Збаразької районної  ради. На сьогодні обслуговує близько 18 тисяч населення, 8,5 тисяч із яких – це мешканці громади. На потреби закладу 60% коштів із медичної субвенції перераховує ОТГ, а 40% – район. З останнім пунктом надходжень найчастіше виникають проблеми.

–  Сьогодні вся субвенція прийшла в район. Гроші розділилися між громадою і районом. Громада всі необхідні кошти нам віддала, я дякую і не маю ніяких претензій. Зате район нам не віддав запланованої суми, і впливу на це не маю. Можу лише просити, переконувати, просити тих голів сільських рад, щоб вони переконували, – говорить зз головний лікар закладу Сергій Стецюк.

Хоча з бюджету громади на функціонування лікарні виділяються значні кошти, та ні депутатський корпус, ні новий голова не мають жодного впливу на її роботу. Для подальшого розвитку медицини на Вишнівеччині селищна рада мала би створити окремий профільний відділ, який би мав курувати роботу як первинної гілки, тобто фельдшерсько-акушерські пункти, так і діяльність лікарні. Та поки Володимир Кравець навіть не може винести це питання на розгляд народних обранців, адже ні районна вдала, ні керівництво медзакладу поки не виявили бажання наперед вирішувати питання.

Розвиток лікарні таки можливий

Для керманичів ОТГ передача лікарні на їх баланс набагато спростила б роботу. Адже субвенція із держбюджету поступала би напряму у казну громади.

–  У разі, якщо до громади увійдуть усі села, які до цього не приєдналися, сума асигнувань на медичну реформу збільшиться більш як у два рази, на 60%. Відповідно ви зможете закуповувати медикаменти, зможете утримувати працівників, виплачувати зарплату, – зазначає Володимир Кравець.

Проте такий сценарій вимагає серйозного аналізу, адже якщо у сфері медицини громада виграє, за рахунок збільшення субвенції, то у інших сферах можуть бути проблеми. На разі, в ОТГ немає проблем зі школами і дитсадками, вони мають наповнення.

За словами Володимира Кравця, зараз є низка сіл, що бажають приєднатися до Вишнівецької громади. Є навіть такі, що розташовані в інших районах, але бачачи реальні зміни у Вишнівці, хочуть такого і для себе.

Чинне законодавсто передбачає, що з 1-го січня 2018-го року ОТГ повинні перебрати на себе заклади, що знаходяться на їх території. За таких умов, з нового року Вишнівецька лікарня, так чи інакше, перейде під «опіку» громади. З іншого боку, в парламенті обговорюється медична реформа, яка передбачає створення Національної агенції, яка передаватиме кошти на пацієнта у заклад, де він безпосередньо лікувався. Таким чином, не матиме значення і кількість населення в адміністративній одиниці, а конкретна кількість хворих, які отримали послугу у лікувальному закладі.

За круглий стіл у період «між реформами»

У таких умовах «між реформами» опинилося і керівництво ОТГ, яке бажає розвивати вторинну ланку медицини, і сама лікарня. Офіційна позиція головного лікаря – залишатися у підпорядкуванні району до того часу, поки не визначаться деталі законів. Без позитивної позиції колективу закладу жодним змін не збирається робити і Володимир Кравець. Голова ОТГ запропонував зустрітися у форматі круглого столу з керівництвом району, профільним відділом, представниками колективу Вишнівецької лікарні та апаратом ОТГ. На цій зустрічі буде обговорено теперішнє становище лікувального закладу та його перспектива, а головне – позиція району, чи зможе він надалі утримувати лікарню.

– Ми вже маємо показову ситуацію із соціальними працівниками, яких раніше утримував район. Тепер він за два місяці попередив цих людей про можливе звільнення. Ми прийняли рішення, щоб передати гроші районному бюджету, аби поки ще утримувати цих працівників і щоб вони надавали допомогу одиноким людям. В таких умовах, потрібно слідкувати, аби і медпрацівники врешті не опинилися в таких умовах, – зауважив Володимир Васильович.

Пан Кравець все ж бачить майбутнє лікарні саме у підпорядкуванні Вишнівецької ОТГ. Адже у громаді є наочний приклад нової команди – будівництво сучасного футбольного стадіону. Адже саме навколо цього об’єкту інфраструктури за планами буде культивуватися не лише футболу, а одразу кілька видів спорту.

Читайте також: На Тернопільщині обурені люди перекрили міжнародну трасу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #реформи #лікарня #протест
Оголошення
live comments feed...