20:20, 28 липня 2012 р.
Як правильно засмагати?
Засмагати не лише приємно, але й корисно. Сонце діє як антидепресант, сприяє утворенню вітаміну Д та покращує обмін речовин. У перші дні перебувати на сонці можна лише 15 хвилин. А потім – під накриттям.
Приймати сонячні ванни, каже головний лікар Тернопільського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Олександр Хара, варто до 11 години та після 16-ої. Максимальний час для кожної людини різний, залежно від типу шкіри. Проте не слід забувати, що надмірна засмага є шкідливою тапризводить до небажаних наслідків.
- Одним із основних факторів розвитку меланоми вчені вважають надмірне ультрафіолетове опромінення, в тому числі й природними сонячними променями, - розповідає ІНТБ Олександр Хара.
Якомога менше перебувати у спеку просто неба варто людям, які перенесли інсульт чи інфаркт, потерпають від сердечних хвороб, мають зайву вагу та хворіють на онкологічні недуги. Людині з великою кількістю родимок чи веснянок перед відпочинком варто відвідати дерматолога і дізнатися, чи можна їй засмагати. Не рекомендовано знаходитися на сонці дітям до 3 років. Найкраще місце для них – під навісом чи парасолькою.
Що ж до сонцезахисних кремів, то, каже Олександр Хара, саме їх в першу чергу слід брати з собою на пляж: «Дешеві сонцезахисні креми заломлюють сонячне світло, але не забирають ультрафіолету. Тому ніби засмаги менше, але негативна дія ультрафіолету все-таки проявляється. Тому не варто тут скупитися. Пляшечку дорогого сонцезахисного крему треба придбати».
Якщо вберегтися від опіків не вдалося, то наступні 2 дні, медики радять, не перебувати на сонці. Найкраще використати крем з пантенолом. Також на допомогу прийдуть і народні методи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
23:25, Вчора
09:57, 17 грудня
13:04, 18 грудня
34
17:19, 19 грудня
live comments feed...