19:00, 12 серпня 2012 р.
У Тернополі розпочинається будівництво суперсучасного кварталу
Майже 70 років товариство «Тернопільбуд» розбудовує Тернопіль. Стратегічні споруди, церкви, школи, багатоповерхівки – усі вони зведені завдяки багаторічному досвіду працівників підприємства.
З кожним роком Тернопіль стає все вищим та ширшим. Ось і зараз місто планує збільшитись рівно на один квартал. Цілком закономірно, що цей процес відбуватиметься під крилом підприємства, яке пам’ятає Тернопіль з колиски. Новий квартал носитиме назву Площа ринок.
Площа ринок – найоригінальніше будівництво в Тернополі XXI ст.
Уже в серпні товариство планує закласти під його будівництво перший камінь. Новий квартал Площа ринок виросте на межі вулиць Київська-Тарнавського. Сотні квадратних метрів елітного житла, підземні автостоянки, розважальні заклади, басейн – без сумніву, квартал з такою інфраструктурою стане найзатишнішим та найперспективнішим у нашому місті.
Розмови навколо забудови даної ділянки точилися не один рік. З цим навіть було пов’язано ряд скандалів, зав’язаних на конфлікті власників розташованих тут дачних ділянок та потенційних забудовників. Через неправильне трактування власних намірів кожною зі сторін так і не вдалося досягти згоди. Роль миротворця у цьому непорозумінні взяло на себе ТОВ «Тернопільбуд».
– Сьогодні усі сторони процесу залишились задоволені, – каже генеральний директор «Тернопільбуду» Василь Лило. – Проектно-технічна документація та експертиза уже готові. Квартал цікавий в усіх відношеннях, в тому числі і в інженерному забезпеченні. Тут буде і житловий комплекс, і торгово-розважальний з басейнами, спортзалами тощо.
Квартал має стати родзинкою обласного центру й еталоном у будівництві XXI ст., адже будови з таким розмахом у Тернополі не велися тут уже десятки років. Під новий масив виділено майже 9 га землі. Його розбудова – це, погодьмося, справа не одного дня. Втім усе залежатиму від зацікавленості нинішніх жителів міста та майбутніх потенційних тернополян у даному мікрорайоні. Саме цей чинник визначать темпи будівництва. Цього року товариством заплановано розпочати будову мінімум чотирьох секцій, а це близько 140 квартир. Для нового кварталу проектанти знайшли цікаве архітектурне вирішення. Його аналогів у Тернополі немає. Фасади будівників продумані до найменших деталей, тому, окрім своїх функціональних обов’язків, будинки виконуватимуть роль окраси мікрорайону.
До території нового кварталу входить ряд малих архітектурних форм, які розміщені поряд з зупинкою громадського транспорту на вул. В. Великого. Усі вони, за словами Василя Лила, будуть збережені. Але можливо, що доведеться попрацювати над їхнім зовнішнім виглядом, щоб ті гармонійно виглядали поряд з новобудовами.
У програмі «Доступне житло» понад дві сотні квартир
Загалом, на переконання Василя Лила, ситуація у будівельній галузі нарешті стабілізувалася. Щоб підтвердити свої слова, він навів кілька цифр по «Тернопільбуду». Так, протягом 2011 року товариство збільшило обсяг робіт на 11%, а в 2012 році прогнози щодо роботи галузі ще кращі.
– Протягом першого півріччя 2012 року обсяг робі збільшився ще на 33% у порівнянні з минулим роком. Звичайно, показників 2007-2008 рр., на які припадає пік будівництва, будівельна галузь ще не досягнула, але з колін вона уже піднялася. Протягом 2011 року товариство здало 288 квартир, а у 2012 році заплановано здати 449 квартир, що на 60% більше від минулорічних показників.
Позитивна динаміка спостерігається і в будівництві доступного житла. Нарешті громадяни мають змогу отримати на придбання квартири банківський кредит під 3% річних. Про що йде мова? Відсоткова ставка в банку залишається незмінною – 16%. Однак для громадянина вона буде всього 3%, решту грошей фінансовій установі відшкодовуватиме держава. «Тернопільбуд» першим пройшов акредитацію у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва і тепер саме ця відома тернопільська будівельна фірма включена в реалізацію державної програми «Доступне житло». До переліку об’єктів незавершеного будівництва, на будівництво яких спрямовуються кошти в рамках реалізації програми придбання доступного житла, внесено 230 квартир у п’яти різних будинках. Усі вони мають різну площу, цінову політику та планування.
– Уже близько 50 осіб зарезервували квартири за програмою «Доступне житло». Днями укладено перший догорів, тому невдовзі очікуємо фінансові надходження. Першопрохідцям цієї справи через відсутність інформації та практики, звичайно, було важко, але зараз процедура відпрацьована, тому надалі не виникатиме жодних труднощів. Програма однозначно варта уваги, тому що навіть не в усіх європейських країнах відсоткова ставка становить 3%. Вона коливається в межах 3-4%. До учасників програми є всього три вимоги: стояти на черзі на отримання житла, мати перший внесок у розмірі 25% та дохід, який після сплати кредиту повинен становити не менше прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї, – каже Василь Лило.
У перспективі товариство планує надати для реалізації програми ще 3-4 будинки.
Однією з родзинок «Тернопільбуду» є те, що компанія здійснює будівництво не тільки окремих будинків, а цілих кварталів. Це дозволяє створити цілісну картину житлового комплексу. Сьогодні на стадії завершення перебуває квартали на вул. Коновальця, Злуки. Цьогоріч тут планують здати чотири будинки. Ще два товариство планує завершити у наступному році, шість будинків будівельна фірма планує звести на вул. Довженка, що складе також цілісний квартал з інфраструктурою, благоустроєм, дитячими та спортивними площадками. Уже відпрацьована проектна документація щодо кварталу на вул. Володимира Великого. Загалом під забудову мікрорайону тут виділена земельна ділянка площею понад 100 га. Сьогодні товариство має дозвіл на зведення будинків на ділянці 5,5 га. Будівництво першої багатоповерхівки тут планують розпочати у 2012 році.
Найближчим часом готується до здачі будинок на вул. Микулинецькій. Втім товариство готове будувати тут близько 500-600 квартир одразу. Для цього уже готова проектна документація і навіть підведені комунікації. Загалом тут заплановано зведення шести будинків по 200 квартир. Планом також передбачене будівництво приміщень під об’єкти, які дозволять забезпечити життєдіяльність мікрорайону.
– У цих мікрорайонах заплановано будівництво квартир, які б цікавили молоді сім’ї, а саме – невеликі одно- та двокімнатні квартири. Раніше ми будували квартири площею до 100 кв. метрів. Зараз же з’явився попит на маленькі квартири: однокімнатна – до 40 кв. м, двокімнатна – 60-65 кв. м, трикімнатна – 70-75 кв. м. Зміну попиту ми помітили ще два роки тому, відтак «Тернопільбуд» до цього процесу, безумовно, готувався, – каже Василь Лило.
У руках «Тернопільбуду» ключові об’єкти міста
Ще одна позитивна тенденція спостерігається в роботі товариства у програмах комунального господарства та бюджетних проектах. У 2012 році «Тернопільбуд» виграло тендери на загальну суму близько 13 млн. грн. Сюди входять і славнозвісні об’єкти, такі як Набережна ставу, вулиця Валова тощо.
Процес розвитку міста заключається в облаштуванні його благоустрою. Зроблено Театральний майдан, Співоче поле і так крок за кроком Тернопіль став милувати око тернополян. Приємно, що місто повернулося до питання облаштування парків. Ці речі є ключовими для міського господарства, вважає Василь Лило.
Також «Тернопільбуд» виконує замовлення на кількох державних об’єктах, серед яких ТДМУ ім. І. Горбачевського, гуртожиток ТНЕУ. Останній, до речі, будується за кошти навчального закладу. Умовами тендеру передбачено, що гроші на будівництво надходитимуть поступово. Відтак робота над об’єктом триває уже чотири роки.
Основним джерелом фінансування будівельної галузі є пайовики-фізичні особи. Їх частка у структурі покупців становить 98%. Є випадки, коли підприємства чи структури купляють квартири для своїх працівників. Однак їх частка є незначною. Варто зазначити, що дисциплінованість пайовиків у питанні сплати вартості квартири дещо погіршилась. Раніше заборгованість пайовиків на момент здачі будинку становила близько 500 тис. грн. Зараз – понад 5 млн. грн. Така ситуація значною мірою впливає на термін виконання забудовником своїх зобов’язань перед пайовиками, зазначає Василь Лило.
– Ми завжди намагаємось виконувати вчасно зобов’язання перед нашими клієнтами, однак є обставини, які від нас не залежать. «Тернопільбуд» завжди говорить про це відкрито, – розповідає Номер один Василь Лило.
Разом з тим, вважають будівельники, потреба у власному помешканні в Тернополі залишається дуже високою. Товариство будує тільки десяту частину від необхідної кількості. Навіть серед людей, які є корінними мешканцям міста, проблема у покращенні житлових умов стоїть дуже гостро. «Тернопільбуд» обіцяє прикласти максимум зусиль, аби тернополяни могли придбати власне житло за найнижчими цінами, а нові помешкання наповнювали родини тернополян затишком, теплом та добробутом…
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:43, 18 листопада 2024 р.
08:43, 8 листопада 2024 р.
18:15, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...