10:30, 20 серпня 2012 р.
Відходи з Малашівського сміттєзвалища ідуть у воду, яку п’ють тернополяни
Про Малашівське сміттєзвалище, на яке сьогодні відвозять сміття з усього Тернополя, неодноразово піднімалося питання щодо законності його функціонування. Саме тому, юрист «Юридичної допомоги» Віктор Козелко захотів почути роз’яснення від міської влади, куди й направив інформаційний запит. Такої відповіді ми навіть не очікували.
Що ж до сміттєзвалища у с.Малашівці, то за документами, земельну ділянку для цих потреб ще у далекому 1977 році виділила Рада трудящих. Тоді вони ухвалили надати лише 3,5 га в довгострокове користування для відходів. Проте уже у 1992 році влада розпочала пошук нового сміттєзвалища, адже місця на усі відходи не вистачало. І представте, що до сьогодні, а це вже 20 років, пошук нового полігону не завершений.
Щоб узаконити наявне сміттєзвалище, влада вирішила його паспортизувати. Виготовляв документацію ВАТ «Тернопільводпроект». От лише Зборівська РДА , на території якої розташоване с.Малашівці, цей паспорт не погодила.
Найцікавішим виявився абзац у відповіді, де мова іде про рекультивацію (нагадаємо, що «рекультивація» – штучне відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи»). Проте наводимо вам офіційний текст з документу:
«…Субєкти господарювання, діяльність яких пов’язана з наданням послуг з вивезення ТПВ, здійснюють видалення відходів НА сміттєзвалище біля с.Малашівці Зборівського району з метою підготовки його до рекультивації».
Тут же варто згадати, що про поганий стан екології усі говорили уже давно. Так, ми писали раніше, що тернополяни п’ють воду із сміттєзвалища. І це дійсно так.
- Відходи із сміття ідуть у воду, яку п’ють тернополяни, – каже еколог Олександр Степаненко. – Загалом щодо води, то ведеться моніторинг у кількох спостережних свердловинах. Проте ведеться здебільшого «водоканалом», який не зацікавлений у тому, щоб моніторинг був надто ретельний.
Експерт же зазначає, що водозабір води для тернополян сягає у радіусі 80 км. А територія сміттєзвалища якраз знаходиться у межах водозбору.
- Ретельний контроль за тим, що вивозять не проводиться, – доповнює Олександр Степаненко. – Тому гіпотетично туди можна вивезти абсолютно усе – від тротилових до токсичних відходів. Щодо останнього варто зауважити, що полігону для токсичних відходів на території Тернопілля немає.
Окремим питанням ми направили у листі до влади, КУДИ ж сьогодні відвозять сміття з Тернополя. Нам офіційно підтвердили, що тільки на Малашівське сміттєзвалище. Нагадаємо, що раніше і Верховний суд залишив без змін рішення Тернопільського суду, що не можна вивозити сміття на згадане сміттєзвалище.
Далі у нашій відповіді написано, що вивіз сміття з усього міста на сьогодні здійснюють три підприємства, які направляють свої машини на сміттєзвалище у с.Малашівці. Це ДПФ «Альтфатер-Тернопіль», ПП «Екотерн» та ПП «Квартал-Л». А як уже вони виконують свою роботу – це уже інша тема.
І на завершення хочеться сказати, що офіційні полігони з усіма необхідними документами для вивезення сміття є на Тернопільщині. Проте, де вони знаходяться – сама влада не знає, тому й порадила нам звернутися до управління охорони навколишнього середовища.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:43, 20 листопада 2024 р.
live comments feed...