12:05, 4 листопада 2017 р.
Десятикласник з Тернопільщини пропонує підігрівати воду блискавкою
Наукова робота хлопця «Блискавка – джерело енергії для нагріву води» була удостоєна третього місця і викликала велике зацікавлення членів журі національного етапу престижного Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF ( International Science and Engineering Fair ) – Intel - Техно Україна, що відбувся нещодавно у Києві на базі Національно-технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
Варто відзначити, що роботи фіналістів оцінювали вчені зі світовим ім’ям, у тому числі – лауреати Нобелівської премії.
Віталій дуже довго і ретельно готувався до конкурсу разом зі своїм наставником Андрієм Мулярчуком: перечитував тематичну літературу, проводив досліди, експериментував. Грозова енергетика як альтернативна енергія – тема нова й незвична, тому зацікавила юного дослідника.
Одна середньостатистична блискавка, за словами Віталія Михайліченка, за 5 секунд може нагріти 100 тон води! Із цієї гарячої води можна за потреби виробляти електричну енергію, якщо скористатись турбіною. Свій проект дослідник він називає корисним, адже таке джерело енергії є постійно відновлюваним і нескінченним ресурсом, пише TeNews.
Виходячи з того, що блискавка – явище тимчасове і буває лише під час грози, учень пропонує свій шлях моделювання штучної блискавки, який за своїми властивостями є ідентичним блискавці природнього походження: для цього достатньо направити на грозові хмари іонізований лазер.
А принцип роботи із природньою блискавкою, який пропонує у своїй роботі Віталій Михайліченко такий: блискавка проходить крізь стержень блисковідводу, потрапляє на керамічний куб, розділяючись рівномірно по ньому двома пластинами, і нагріває воду.
Такий проект альтернативної енергії стане в нагоді для місць, де є скупчення великих грозових хмар, наприклад у горах. Або ж у певних регіонах України, як-от у селі Купищі, Коростенського району Житомирської області. Неподалік села є невелика поляна названа Громовищем. Під час гроз ця місцина немов «притягує» до себе блискавки.Ось тут пристрій Віталія дав би чудовий результат і забезпечив би людей надовго альтернативною енергією.
Десятикласник каже, що за умови впровадження у виробництво і експлуатацію, його установка коштуватиме 2-3 мільйони гривень, тоді як уже існуючі подібні проекти – дуже дороговартісні і набагато дорожчі.
Досягненнями здібного учня пишається і його наставник Андрій Мулярчук, і весь колектив Борщівської школи №1, зокрема його директорка Людмила Володимирівна Смикова. Хлопця вона називає гордістю школи і розповідає про нього як про здібного та старанного учня. Віталій є слухачем Малої академії наук і щороку повертається переможцем із різноманітних учнівських конкурсів. До улюблених предметів зараховує фізику і математику, але й гуманітарні науки йому до душі.
Хлопець розповідає: твердо вирішив, що вступатиме саме до Київського політехнічного інституту, де його уже добре знають і з нетерпінням чекають. Сподіваюсь, що найцікавіші винаходи юного земляка ще попереду, тож нехай щастить на цьому шляху талановитому учневі, а в майбутньому – відомому науковцеві!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:11, 22 грудня 2024 р.
10:51, Сьогодні
10:35, Сьогодні
23
16:51, 30 грудня 2024 р.
16:56, 30 грудня 2024 р.
20
live comments feed...