Новини компаній
11:40, 18 грудня 2017 р.
Трофічні виразки - ускладнення варикозної хвороби
Новини компаній
Трофічні виразки – це дефекти шкіри і тканин, що розташовані під нею, які довго не загоюються. Детальніше про це захворювання ми поговорили з лікарем- флебологом медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» Ковальчуком Андрієм Васильовичем.
- Що сприяє появі трофічних виразок?
- По-перше, це хронічна венозна недостатність. Незалежно від форми ХВН (варикозне захворювання, вроджені вади розвитку вен) в основі появи трофічних виразок лежить порушення відтоку венозної крові від нижніх кінцівок і, як наслідок, підвищення тиску в пошкоджених венах. Часто першими ознаками трофічної виразки бувають судоми в нічний час, набряки, біль і відчуття важкості у ногах, найбільше до кінця дня. Виникає ураження шкірних покривів. При цьому захворюванні шкіра страждає найбільше, особливо в ділянці щиколотки, де вона тонша. Шкірні покриви починають змінювати свій колір, стають темнішими, стоншуються, а травма будь-якого характеру може привести до появи так званого виразкового дефекту.
Порушення живлення шкіри з виникненням трофічних виразок можуть спостерігатись і при певних інших захворюваннях. Найперше, це атеросклероз артерій нижніх кінцівок, виразки при цукровому діабеті (діабетична стопа), виразки, що виникають на фоні гіпертонічної хвороби, виразки, пов'язані з ураженням хребта або нервів, розташованих на периферії. Лімфостатичні трофічні виразки розвиваються при порушенні лімфатичного відтоку (лімфедема або слоновість). Хронічні захворювання шкіри, наприклад, інфікована екзема, бешихове запалення так само можуть стати причиною появи виразки.
- Як проходить лікування трофічних виразок?
- Найчастіше трофічні виразки хворі починають лікувати вдома, використовуючи різні примочки, мазі, народні засоби навіть не замислюючись про те, що вони можуть бути протипоказані. З часом стан різко погіршується, а сама виразка збільшується в розмірах. Лікування в цьому разі може затягнутися на більш тривалий час. Саме тому вже перші симптоми трофічних виразок вимагають обов'язкового звернення в медичний центр для обстеження. На консультації пацієнту проводиться дуплексне сканування судин нижніх кінцівок. Діагностика необхідна для того, щоб визначити ступінь ураження венозної системи. За її результатами для кожного пацієнта створюється індивідуальна лікувальна тактика.
В ході лікування виділяють два основних етапи. Перший етап зводиться до загоєння виразки. Щоб виразка почала гоїтися, необхідно поліпшити венозний або лімфатичний відтік від ноги. Для цього проводяться процедури пресотерапії, бондажування спеціальними бинтами. Застосовується місцеве лікування, яке включає застосування мазей залежно від стадії захворювання, спеціальних губок з ліками, атровматичних сітчастих пов'язок і т. д.
Коли виразка загоїлась, починається другий етап - усунення причини, тобто лікування варикозу. Для цього можуть застосовуватися як малоінвазивні методики так і безопераційне лікування. Вибір методу залежить від анатомічних особливостей будови венозної системи і від того, в якій стадії знаходиться варикозна хвороба. Застосування рекомендованого лікарем методу дозволяє запобігти виникненню повторної виразки.
- Як лікують варикозну хворобу в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль»?
- Ми пропонуємо малоінвазивні методи лікування. Найбільш ефективними та популярними є ендовенозна лазерна коагуляція та склеротерапія.
- Як давно лазер почав використовуватись у флебології?
- Методика ЕВЛК з'явилася порівняно недавно, але для нас подібні процедури вже стали звичними. Я б не сказав, що це сама новітня розробка, скоріше - один із сучасних методів, який повинен використовуватися в будь-якому поважному медичному центрі.
- Що очікувати пацієнту після проведеного лікування?
- Після лікування трофічних виразок пацієнтам призначається носіння компресійного трикотажу, підібраного лікарем за індивідуальними мірками. Крім того, всім пацієнтам без винятку ми рекомендуємо двічі на рік проходити протирецидивні курси профілактики, дотримуватися режиму дня, виконувати дозовані фізичні навантаження і т. д.
Для запису на БЕЗКОШТОВНУ консультацію до флеболога телефонуйте за номером (068) 752 52 52.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:14, 31 грудня 2024 р.
15:31, 20 грудня 2024 р.
15:31, 20 грудня 2024 р.
live comments feed...