08:30, 12 вересня 2012 р.
Тернопільські школярі протягом 2-х тижнів будуть учнями німецької гімназії
26 учнів Тернопільської спеціалізованої школи №17 з поглибленим вивченням іноземних мов на 10 днів поїхали у Німеччину. Крім того, що вчитимуться у тамтешній гімназії, тернопільські школярі житимуть у німецьких сім’ях. Все це в рамках проекту «Міст єднання», який започаткували ще у 2002 році.
Відтоді щодва роки тернопільські школярі відвідують Німеччину. Поїхати, правда, можуть не всі, а лише відмінники навчання, учасники олімпіад та активісти школи.
Одинадцятикласниця 17-їшколи Тернополя Олена Табака у Німеччину їде вже вдруге. Про цю країну і життя німців у дівчини лише приємні спогади. До обіду — уроки, далі – цікаві екскурсії Німеччиною, нові знайомства та безліч позитивних емоцій.
- Дуже добре, що ми маємо таке партнерство, це є велика можливість побачити іншу країну, подивитися, як там люди вчаться, яке там інше життя, традиції. Я вже там раз була і мені дуже сподобалось, оскільки вони трошки відрізняються від нас, там пунктуальність, і школи зовсім інші, навчання., — каже учениця 11-А класу спецшколи №17 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов Олена Табака.
А от однокласниця Олени, Діана Дмитрів, у Німеччину потрапить вперше. Планує вдосконалити знання німецької мови, адже «живе» спілкування, на думку дівчини, не замінить ніякий підручник.
- Я вже в 11 класі буду десятий рік вивчати німецьку. В нас з 10 класу 4 різних німецьких, 4 різних напрямки. Як на мене, це дуже хороша підготовка, — каже Діана Дмитрів.
Проводжали учнів у Німеччину на урочистій лінійці великою шкільною родиною. Також прийшли друзі та батьки. Десять днів тернопільські учні житимуть у місті Шмалькальден за звичним графіком німецьких школярів. Навчання поєднають із відпочинком. Це ідеальні умови, аби добре вивчити мову, переконана керівник проекту «Міст єднання» та вчитель німецької мови Марія Колиба.
- Я так вела таку статистику, то вже десь 18 дітей навчаються в Німеччині, є студентами німецьких вузів, дуже багато є студентами нашого україно-німецького факультету, багато поступають в Київ, Львів, цього року, наприклад. І не тільки на ін’яз, на чисту філологію, але вони вибирають економіку з іноземною, право з іноземною. Одним словом, я думаю, що це дуже добре діло, тим більше, що ми традиції, звичаї народу пізнаємо, — розповіла вчитель німецької мови спецшколи №17 Тернополя, керівник проекту «Міст єднання» Марія Колиба.
Співпраця німецької гімназії міста Шмалькальден і сімнадцятої школи Тернополя триває з 2002 року. Відтоді щодва роки заклади обмінюються учнями.
- Настільки ми з нашими школярами сподобалися німецькій стороні, що вони зразу в перший рік заключили між нашою школою і гімнацією міста Шмалькальден такі партнерські відносини. Хоча школа є подібна в Івано-Франківську, школа №5, 5 років мусили їздити, щоб знайти такі партнерські відносини. І з цього часу, з 2002 року такі партнерські відносини в нас тривають, — каже директор Тернопільської спеціалізованої школи №17 з поглибленим вивченням іноземних мов Богдан Чайка.
Німецькій гімназії директор тернопільської школи передав подарунки із символікою Євро-2012 і запросив тамтешніх учнів до Тернополя, повідомляє тв4.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:43, 20 листопада 2024 р.
live comments feed...