13:30, 18 вересня 2012 р.
Тернопіль: жителі вул.Руська протестують проти реконструкції підвального приміщення
Конфлікт на Руській люди протестують проти реконструкції підвального приміщення. Кажуть, що підвали у їхньому будинку в аварійному стані і їх потрібно ремонтувати, а не реконструювати.
З середини липня проводять реконструкцію підвальної частини будинку №20 на вул. Руській, незважаючи на заборону міської ради.
Нагадаємо, у центрі Тернополя у будинках за адресою: вул. Руська, 18, 20 і 22 рішенням виконкому міської ради заборонили будівельні роботи. Пов’язано це з підземними ходами поблизу церкви Різдва Христового. Через це вода затікає під фундаменти будинків, пояснюють мешканці. Однак роботи у підвалах таки проводять, пише "20 хвилин".
Підлога просіла на півметра - Наш будинок – наче після воєнних дій, - розповідає один із мешканців будинку Анатолій Жукінський. - На майданчику - величезні ями. Під час дощів вода піднімається аж до колін. У будинку багато приватизованих помешкань: похоронне бюро у трикімнатній квартирі, приміщення, яке готують під лото... Через це у людей, які живуть поверхом вище, тріскають стіни. Підвали будинку - аварійні. Їх збудували з тонких плит, які провалюються, їх підтоплюють підземні води. Три підвали приватизував музей. А один із найбільших, що раніше належав жеку, - реконструюють. Йому згодом нададуть комерційний статус.
Один із мешканців будинку, Євген Бунт, ще у 2005 р. набув право власності на цей підвал. Продавцем стало управління обліку та контролю за використанням комунального майна. У людей виникають сумніви щодо правомірності набуття права власності на це приміщення. Також їх хвилює, наскільки безпечними є роботи, які проводять біля фундаменту будинку.
- Минулого року підлога у підвальних приміщеннях просіла більше ніж на півметра. - розповідає Анатолій Жукінський. - Також зсунулись стіни підвалів 1-го, 2-го і 4-го під’їздів. Цю ситуацію ще досі не виправили. У червні підприємство “Теплокомуненерго” проводило роботи із ліквідації підтоплення сусідніх будинків - на Руській, 18 та 22. Наслідки цих робіт також не усувають.
- Будівельні роботи, які проводять у підвальній частині, створюють незручності при пересуванні двором, - розповідає пан Жукінський. - Під час робіт вимикають електро- та водопостачання. Хоч реконструкція охоплює значну частину прибудинкової території, її проведення не погоджували ні з ким із мешканців.
Люди зверталися до міського голови Сергія Надала. Він відповів, що проведення будівельних робіт на території будинку тимчасово заборонили рішенням виконкому міськради, а власника підвалу оштрафують на адмінкомісії. Проте цього так і не сталося.
Кажуть, заборона була тимчасовою Представники муніципальної поліції та архбудконтролю провели перевірку 18 серпня. За словами Анатолія Жукінського, працівники поліції були налаштовані скласти протокол про незаконне будівництво, та після розмови з власником у його квартирі виявили лише порушення екологічних норм.
Після звернення мешканців по телефону до інспекції архбудконтролю вони отримали відписку заступника начальника Володимира Шенгери, що виконання робіт у липні 2012 р. розпочали згідно з дозволом, наданим у лютому 2008 р. Термін його дії – до IV кварталу 2008 р. А вже у ході робіт 23 серпня 2012 р. видали інший дозвіл на будівництво.
Володимир Шенгера пояснив, що будівельні роботи відповідають вимогам проекту, а дозвіл від 2008 р. продовжили. Крім того, чиновник додає, що власник має усі документи, які надають йому право розпоряджатися своєю приватною власністю згідно з Законом „Про регулювання місцебудівної діяльності”.
- На території біля будинку є інші проблеми, за які потрібно штрафувати жек. Це питання ми вирішимо, - додає посадовець.
Власник підвалу Євген Бунт розповів, що хоче зробити ремонт у своєму приміщенні, а саме поставити двері та поміняти труби.
- Ми розпочали ремонт, маючи дозвіл із 2008 року. Будівельні роботи планували ще тоді, але через певні труднощі довелося їх відкласти, - пояснює пан Бунт. – У серпні видали новий дозвіл на проведення робіт. Ми пройшли всі необхідні інстанції. Те, що навколо будинку погром, – провина жеку. Міська рада оштрафувала мене на 340 гривень за забруднення території. А на будівництво я маю повне право.
Начальник жеку №5 Михайло Лучко розповів, що заборона на проведення будівельних робіт у будинку була пов'язана зі святкуванням Дня міста.
- Будинок перейшов до нас від жеку №3, який за десять років нічого не зробив, - додає пан Лучко. – Ми виправляємо цю ситуацію.
Будівельні роботи поки що призупинили. Мешканці будинку тим часом надіслали листа прем'єр-міністру України Миколі Азарову із проханням вжити заходів щодо усунення порушень їхніх прав. Наскільки законним є набуття права власності на підвал у будинку на вул.Руській, 20, з’ясовує прокуратура міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...