• Головна
  • У Тернополі чоловік власноруч спорудив вітрову електростанцію
18:00, 30 вересня 2012 р.

У Тернополі чоловік власноруч спорудив вітрову електростанцію

У той час, коли на державному рівні в рамках енергоефективних програм вітрова енергетика розвивається доволі низькими темпами, тернопільчанин Ярослав Бендас щороку заощаджує на опаленні завдяки енергії вітру.

Високі ціни на газ, несумісні з мізерною пенсією, а також прагнення до раціонального використання природних джерел енергії і підштовхнули винахідника-аматора до створення власної електростанції на даху свого будинку. Тільки уявіть собі, що така думка була в господаря ще у 1992 році, коли про «зелені» технології мало хто знав! Мріючи колись про власний вітряк, він під час будівництва хати зробив плаский дах та зміцнив стелю.

Електростанцію винахідник будував більше п'яти років, витративши на неї майже 2 тисячі гривень. Натомість спорудивши її, відразу відчув економію газу: минулоріч на підігріванні води вдалося заощадити 300 куб. м газу. Такими темпами затрати на винахід повинні окупитись протягом чотирьох років, а враховуючи невпинні темпи зростання ціни на газ, а то і ще швидше.

Конструкція закріплена на чотирьох амортизаторах, тому вібрації не руйнують будівлю. Газовий котел ЕВГ-180 нагріває воду до 50 градусів, а далі температура підтримується електроенергією від вітряка. За створення вітряка пан Ярослав взявся шість років тому, маючи під рукою генератор електричного струму від кіноустановки. Потім в хід пішли браковані супутникові антени, задній міст автомобіля «Жигулі» та листова сталь – основні складові вітряка. Розмах крил – 3 м, а вага перевищує тонну. Для безпеки роботи за великої швидкості вітру передбачено навіть гальма у конструкції. Мінімальна швидкість вітру, необхідна для початку роботи вітряка, – 5 м/с.

Чи під силу це кожному, запитуємо винахідника. На думку тернопільчанина, в цій справі потрібно бути водночас і слюсарем, і електриком, і електрозварником. Мати відповідні знання, інакше все це обійдеться надто дорого та й взагалі невідомо, чи працюватиме. Вітряк в Тернополі пенсіонер збудував «з голови», без жодних креслень.

В Україні вітрові електростанції виготовляють у Дніпропетровську, але вони надто потужні, непридатні для індивідуального господарства. Саме тому цей винахід став справжньою сенсацією для всіх. Менш потужний вітряк встановив і сусід пана Ярослава, звісно не без його власної допомоги.

«Рано чи пізно життя примусить всіх замислитись і діяти, адже енергоресурси вичерпуються», – розмірковує майстер.

Можливо, варто над цим замислитись і нам?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"З 1 січня кожного 2-го чоловіка з цими професіями можуть призвати, ці 4 групи не втратять бронювання": мобілізація, ТЦК
"В Україну пре лютий вітер і холод, синоптики сказали про дощ і снігопад": де чекати на мороз у -20 градусів на Новий рік?
"Дощ і шалений снігопад пруть в Україну, лютий мороз у -23 градуси налякав синоптиків": що станеться прямо на Новий рік
"Увага, знову серйозна небезпека, ви повинні це знати": важливе повідомлення для жителів Тернопільщини
Оголошення
live comments feed...