• Головна
  • Агрохолдинг «МРІЯ» розробив інтерактивну карту медодайних культур
17:40, 30 березня 2018 р.

Агрохолдинг «МРІЯ» розробив інтерактивну карту медодайних культур

Агрохолдинг «МРІЯ» розробив інтерактивну карту медодайних культур

«МРІЯ» запровадила інноваційний проект, який допоможе бджолярам оптимізувати логістику, сформувати ефективний конвеєр для максимального медозбору для кочових пасік.На інтерактивній карті, яку розробила Компанія, відображаються посівні площі всіх медодайних культур Агрохолдингу, зазначено їхній сорт, а також прогнозований період їх цвітіння. Інтернет-ресурс містить також інформаціюпро планові роботи з обприскування, необхідну кількість бджолосімей для якісного запилення, контакти відповідальних агрономів компанії та іншінеобхідні для роботи бджолярів дані.

«Інтерактивна карта медодайних культур - це унікальний проект у всій Європі»

За словами директора благодійного фонду "Агрохолдингу "МРІЯ" Василя Мартюка, це унікальний проект не тільки на території України, а й всієї Європи.

«На даній карті маємо можливість відобразити всі медодайні культури, які на даний момент сіє «МРІЯ» - це ярий ріпак, озимий ріпак, соняшник, гречка та інші культури. У перспективі плануємо розширяти даний проект. Створення інтерактивної картипередбачає налагодження тісної співпраці із пасічниками та їх об’єднаннями, з метою якісного запилення посівів медодайних культур, а також отримання бджолярами максимальної кількості меду. Відповідно це дозволить збільшити їхній дохід, прибутковість», - каже Василь Мартюк.

Приєднатися до проекту і стати його учасником можна, зареєструвавшись на сайті www.honey.mriya.ua , де можна подати заявку та в подальшому вивезти вулики на обрані поля у визначені дати.

«Після реєстрації пасічнику буде надано доступ до 60 га медодайнихкультур. Він буде бачити на карті населені пункти, кількість пасік, позначити свою пасіку. Окрім цього, якщо у бджоляра кочова пасіка, він зможе зареєструватися на віддалене поле, що розташоване на відстані 30-40 кілометрів від нього. На сайті визначається також кількість бджолосімей, яка потрібна для ефективного запилення цього поля, щоб уникнути перенасичення поля і пасічник гарантовано отримав хорошу кількість меду», -каже Василь Мартюк.

Додатковою функцією інтерактивної картиє також СМС-інформування пасічників про час внесення засобів захисту рослини. Це дозволить мінімізувати пошкодження пасік та сприяти використанню часу. Окрім цього, у разі зміщення періоду цвітіння, бджоляр буде проінформований через смс. За словами Василя Мартюка, це найбільший дієвий і оперативний метод інформування пасічника про період внесення засобів захисту рослин, які можуть мати вплив на пасіки.

«МРІЯ» підтримує пасічників у створенні кооперативів та допомагає бджолярам-початківцям

Агрохолдинг «МРІЯ» надає підтримку бджолярам та їх об’єднанням у кількох напрямках. Один з них це надання допомоги щодо створення кооперативів. На це виділяються кошти із бюджету, загальний фонд якого становить 4 мільйони гривень.

«Для старту кооперативу-початківця ми надаємо безповоротну фінансову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень. У пасічному напрямку ці кошти можуть бути використані на придбання медогонок, платформи для перевезення вивезення бджіл чи іншого обладнання».

Саме за підтримки «МРІЇ» був створений кооператив «Подільський бджоляр» на Хмельниччині. Його очолює Володимир Петльований, чоловік вже 20 років займається бджільництвом.

«Наш кооператив налічує біля двох десятків пасічників, був створений у грудні 2017 року. Наспідтримав Агрохолдинг «МРІЯ». Компанія виділила приміщення і допомагає у виготовленні причепів. Ми будемо перевозити пасіки на медозбори. Ми орендували приміщення майстерні деревообробних станків, де ми зробили цех. Зараз виробляємо для пасічників по помірних цінах вулики. За кілька днів у нас буде близько 100 штук вуликів»- каже голова сільськогосподарського кооперативу «Подільський бджоляр» Володимир Петльований. «У нашому районі працює 4 агрохолдинги, з них тільки з «МРІЄЮ» маємо таку плідну співпрацю».

Агрохолдинг «МРІЯ» підтримує також бджолярів-початківців. Спільно з Центром зайнятості Компанія готова допомогти отримати професію «Бджоляр» пайовикам Агрохолдингу або членам родин пайовиків, які готові працювати у цій сфері. Для них спільно з Центром зайнятості розробили програму навчання, в результаті якої люди отримають документ державного зразка, що засвідчує, що вони бджолярітретього розряду,відповідно офіційно можуть цим напрямком займатися», - розповідає директор благодійного фонду "Агрохолдингу "МРІЯ" Василь Мартюк.

Інтерактивна карта медодайних культур – це проект, який допоможе налагодити ще більш тісну співпрацю «МРІЇ» із бджолярами та їх об’єднаннями. Завдяки сприяннюАгрохолдингу усі охочі пасічники з районів,областей, де Компанія обробляє землі, отримають можливість збільшити кількість збору екологічно чистого меду на її полях. Агрохолдинг, у свою чергу, зможе підвищити власні врожаї. Тож запроваджена ініціатива є вкрай важливою для України економічно, а також соціально та екологічно.

«Співпраця з пасічниками дає сподівання поліпшити до 5 відсотків урожайності наших культур. Розроблення проекту інтерактивної карти медодайних культур виправданий у багатьох аспектах. Це збільшення врожайності наших культур, вирішення ряду соціальних питань. В сукупності це дуже важливий проект», - наголошуєначальник управління агрономічної експертизи Олександр Хмилюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мрія_Агрохолдинг #Mriya_Agro_Holding #новини_Мрія_Агрохолдинг #інтеративна_карта_медодайних_культур
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Лише 72 години матиме підприємство на бронювання від мобілізації: чоловіків масово почнуть призивати до війська
Оголошення
live comments feed...