• Головна
  • «Мама приїжджає на два тижні і більше не витримує, її все дратує в Україні». Історія заробітчанки з Тернопільщини
10:32, 9 квітня 2018 р.

«Мама приїжджає на два тижні і більше не витримує, її все дратує в Україні». Історія заробітчанки з Тернопільщини

«Мама приїжджає на два тижні і більше не витримує, її все дратує в Україні». Історія заробітчанки з Тернопільщини

Кожне село і місто Західної України має подібні історії трудової міграції. Ярослав Войтюк родом з Тернопільщини. Його мама поїхала на заробітки в Італію, коли йому було 12 років його історію розповіло Громадське.

... Ярослав Войтюк – з Тернопільщини Його мама поїхала на заробітки в Італію, коли хлопчикові було 12 років. Спочатку він жив у бабусі з дідусем на Рівненщині, адже з татом мама розлучилася ще до від’їзду. Зараз вже 25-річний студент знімає квартиру в Чернівцях, де вчиться на лікаря.

Згадуючи про час, коли мама поїхала в Італію, зазначає Ярослав – адаптуватися до нової реальності було непросто, пише online.te.ua.

«Не плакав, але радісного теж нічого не було. Досить важко спочатку адаптація пройшла. 12 років, чужа школа, не відразу сприйняли. За рік я вже прижився. Були різні ситуації. Наприклад, мова – на Рівненщині використовують інші слова, це був привід для глузувань з мене ».

Ярослав розповідає – в селі, куди він переїхав до дідуся з бабусею, у кожного другого або третього дитини мама жила і працювала в Італії.

«Не батька в США, a маму в Італії, тому що там потрібна жіноча робоча сила. У селі не всі можуть собі дозволити купити дітям новий рюкзак, a ті, у кого батьки в Італії, могли ».

Незважаючи на це, хлопець каже, що діти дружили між собою незалежно від матеріального стану. На дорогих авто ніхто не ганяв, проблем з законом, про які часто говорять в контексті залишених в Україні батьками-заробітчанами дітей, його знайомі не мали. Ярослав і досі живе завдяки коштам, які мама заробляє за кордоном. Вона надсилає хлопцю близько 200 євро на місяць на оренду квартири та інші витрати. За словами хлопця, мама начебто хоче повертатися в Україну, але кожен раз, коли приїжджає додому, змінює думку.

«Приїжджає на два тижні і каже, що її все дратує – і ціни, і все. Йшла по селу і побачила свою однокласницю, яка виглядає набагато старше. Тут жінки набагато швидше старіють ».

Хлопець кілька разів відвідував маму в Неаполі. На питання, чи не хоче він переїхати до неї, відповідає – спочатку треба закінчити навчання в Україні. «Хочеться в Європу або США, це мрії, амбіції», – робить висновок Ярослав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітчани #історія
ТОП новини
"Дощ і потужний снігопад накриють Україну, злива та дика негода сунуть невідступно": куди пре лютий мороз у -25 градусів
"ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують": штрафи, повістки
"Долар готує українцям надзвичайний сюрприз, такого від курсу валют не чекав ніхто": що станеться в обмінниках?
"Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов'язково": літні українці мають проблему, залишилося мало часу
Оголошення
live comments feed...