11:27, 5 травня 2018 р.
Віктор Генсерук: маємо зробити Тернопіль більш інклюзивним
5 травня відзначається Міжнародний день боротьби за права людей з обмеженими фізичними можливостями – людей, які, як ніхто, потребують підтримки оточуючих. Неповносправні люди є повноцінними членами суспільства, однак самому суспільству часто варто повчитися толерантності та взаємодопомоги. Для українських міст ця проблема стала ще більш гострою за останні роки, адже через конфлікт на сході країни кількість людей з фізичними вадами, отриманими через бойові дії, суттєво зросла.
На жаль, Тернопіль не особливо стурбований цією проблемою. Люди з особливими потребами часто замкнуті у власних помешканнях, їх рідше зустрінеш на вулицях. Хоча за останній час і відчувається певний прогрес: наприклад, містом буде закуплено 40 нових сучасних автобусів, які мають необхідне обладнання для інвалідів; біля аптек, лікарень, шкіл та інших громадських закладів у Тернополі облаштовують пандуси, однак цього все одно недостатньо.
На Заході вже багато років в основі планування міст лежить проблематика інклюзивності. Європейські міста постійно трансформуються, щоб ставати більш доступними для різних категорій людей з особливими потребами. Загалом, інклюзивність – це принцип, який гарантує доступ усіх категорій громадян до міських просторів і сервісів, тобто «включення» усіх містян у суспільне життя. На практиці це означає, що під час проектування простору одразу враховані потреби та інтереси всіх категорій громадян. Наприклад, робити сходи з пандусом чи відмовитись від сходинок взагалі. Або ж робити не окремі двері для проїзду людей на візку, а проектувати дверний отвір такої ширини, щоб ним однаково легко могла пройти і людина на візку, і людина з великим багажем, і батьки з візком або ж огрядна людина. Власне, універсальний дизайн містить у собі принцип безбар’єрності.
Депутат міськради від "Об'єднання "Самопоміч" Віктор Генсерук так прокоментував цю проблему: «Я добре знаю проблеми бійців, які повертаються зі Сходу. Я особисто знаю декількох молодих хлопців, які, на жаль, втратили кінцівки. І я знаю, як їм важко повертатися до нормального повноцінного життя. Але ці проблеми стосуються далеко не тільки їх самих. У Тернополі є багато людей, яким з різних причин важко пересуватися містом. Це і люди з обмеженими фізичними можливостями, і молоді матусі, і літні люди. А наше завдання, як депутатів, – робити все можливе, щоб трансформувати Тернопіль у сучасне європейське місто. Звісно, це потребує чимало коштів і часу, але це важливий і потрібний процес. На жаль, ми живемо у спадщині минулої радянської доби, коли мало турбувались про потреби людей у містобудуванні. Це проблема всіх міст України, не тільки Тернополя.
Та хоча б якісь кроки у цьому напрямку вже робляться, як-от заплановане оновлення комунального транспорту чи створення нових пандусів у громадських місцях. Наприклад, ще в грудні минулого року міська рада вирішила встановити наземні знаки та таблички, які позначають місця стоянки транспортних засобів, якими керують водії з обмеженими фізичними можливостями або водії, що перевозять таких осіб. Зараз я відслідковую виконання цього рішення, щоби було обладнано не менш, як одне місце стоянки біля кожного будинку. Це невеликі, але потрібні кроки. Наша фракція тісно співпрацює з громадянами на округах, тому кожна ініціатива мешканців опрацьовується і до чергових сесій ми розробляємо оперативні плани для їх впровадження».
У фракції «Об’єднання «Самопоміч» вважають, що саме люди мають бути найголовнішою цінністю у місті. Тому вкрай необхідно дбати про зручність їхнього життєвого простору та планувати наше місто за світовими стандартами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...