21:14, 18 травня 2018 р.
«Верховна Рада п’яти скликань не могла затвердити цей документ», - Микола Люшняк про прийнятий сьогодні закон щодо трансплантації
Цього закону українська медицина потребувала вже багато років – сьогодні зранку, 17 травня, Верховна Рада України проголосувала за законопроект, який дозволятиме трансплантувати органи.
Відтак у нашій країні вже через рік впроваджуватиметься система трансплантології. Крім того, законопроектом передбачено й створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.
Як пояснив народний депутат з Тернопільщини від БПП Микола Люшняк, прийняття цього закону допоможе рятувати українські життя та скоротить витрати на лікування:
- Проголосований сьогодні закон є надзвичайно прогресивним. Наша країна потребувала його вже багато років. Верховна Рада п’яти скликань не могла прийняти цей законопроект. Останні зміни приймалися ще в 1999 році. Варто зауважити, що впродовж останніх років наша держава виділяла мільярди гривень на трансплантацію, яку проводили закордоном. Зокрема, у 2017 році з держбюджету виділили більше 500 мільйонів гривень. Тепер ж прийняті зміни дадуть можливість акумулювати ці кошти та спрямувати їх на вирішення інших нагальних проблем. Також прийняття закону збереже значно більше українських життів. Якщо подивитися на досвід найближчих країн-сусідів, то в Білорусі після прийняття подібного закону смертність хворих, які потребували трансплантації, скоротилася у 40 разів. Іншим позитивним моментом для людей стане й те, що затрати на лікування кожного хворого скоротяться у рази, а українські медики зможуть покращити свій професійний рівень,-зауважив Микола Люшняк.
Прийнятим законопроектом передбачено, що трансплантація буде безкоштовною. Винятком стане пересадка гемопоетичних стовбурових клітин. Також документ вносить поняття «презумпції незгоди»: вилучення органу для трансплантації можливе лише у разі письмової згоди, яку повнолітня дієздатна людина надає при житті. Цю згоду реєструватимуть у Єдиній державній інформаційній системі трансплантації, а відомості про неї відображатимуться у паспорт, або у водійських правах.
До слова, за законопроект «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» (реєстраційний номер 2386-а-1) проголосувало 255 народних обранців. У дію він вступить через рік з дня його офіційного оприлюднення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:38, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...