16:29, 7 червня 2018 р.
Біля Тернополя кроплять хімікатами за кілька метрів від пологового і дитмайданчика (ФОТО)
Люди скаржаться за головний біль та першіння і бояться за своїх дітей. Оббивають пороги різних інстанцій. Фермер стверджує, що поля обробляє екодобривами, які є нешкідливими. В екоінспекції радять викликати поліцію та інші служби.
У керівництва області вже шукають захисту мешканці вул. Корольова, 5, що у Байківцях. До цього люди оббивали пороги не однієї інстанції, куди скаржились на дії фермера, що оббризкує хімікатами поля. Вони – буквально за 20 метрів від дитячого майданчика багатоповерхівки. І – поруч з пологовим відділенням та обласною дитячою лікарнею, пише "20 хвилин".
Фермер запевняє людей, що обробляє поля екопрепаратами, які не є шкідливими. Люди не вірять і переконують: на собі і своїх дітях щораз відчувають усю шкоду. І страждають від головних болів, першінь і болів у горлі та нудоту. Ми потерпаємо! Страждають наші діти! Пестициди і гербіциди нешкідливими не бувають! – стверджують в ініціативній групі будинку, що на вул. Корольова, 5, яка звернулась за допомогою до редакції. – Ми потерпаємо! Страждають наші діти! Всі цим дихають. Бо поле – буквально в 20 м від майданчика. Люди вже написали колективне звернення до голови облради і чекають на відповідь. Кажуть, в 2016 році вже мали інциденти з фермером. Тоді на місце виїжджали різні служби і склали на фермера припис, бо виявили порушення у його діях. Два роки був спокій. Цього літа поля почали обробляти вночі, коли всі сплять. Однак, мешканці швидко мобілізувались, незважаючи на пізню годину. Ви зрозумійте, в нас 350 квартир і практично в кожній є маленькі діти, - кажуть люди. - Ми як в мурашнику. Маса дітей. Концентрація пестицидів зберігається до 3 діб. Нас таке не влаштовує. Мешканці будинку Корольова, 5 села Байківці неодноразово зверталися з даним питанням до п. Кулика, голови Байковецької сільської ради та директора ФГ «Вікторія» щодо шкоди окроплення полів для мешканців прилеглих будинків. Боротьба триває 3 рік, і от, в ніч з 31 травня на 1 червня ФГ "Вікторія" знову без попередження проводило окроплення полів біля будинку засобами захисту рослин, чим порушило «Державні санітарні правила транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».
Відстань має бути не менше 500 м П. 6.3.4. цих Правил передбачає, що ,,Зона санітарного розриву від населених пунктів тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду сільгоспкультурами, водойм i місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м. при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м, - цитують закони мешканці Корольова, 5. П. 6.1.7: завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об‘єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. «У період проведення робіт в радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи, - йдеться у зверненні людей. - Зона окроплення розміщена на відстані 20 метрів від будинків на вул. Корольва с. Байківці. В радіусі 100 метрів Зони окроплення знаходиться густо населений масив вулиць Корольова та Сахарова м. Тернопіль, пологовий будинок Тернпільської МККП, на відстані 200 м. - Тернопільська обласна дитяча лікарня». В період оприскування полів в баґатьох дітей наших будинків у попередні роки спостерігались випадки підвищення температури, симптоми подразнення горла, кашель, нудота, - скаржаться люди. - Літо лише розпочалося, а, отже, подібні випадки будуть повторюватися. Викликайте поліцію. Ті повідомлять служби Начальник державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц каже: людей мали заздалегідь попередити про кроплення. Якщо цього не зробили і мешканці вбачають інші порушення – їм потрібно викликати на місце екологів, поліцію і представників Держпродспоживслужби. Окроплювати поля можуть лише дозволеним в Україні препаратом, - каже Едуард Ференц. – У законодавстві чітко прописані норми. В даній ситуації потрібно виїжджати на місце і вивчати ситуацію. Чи всіх правил дотримано. Якщо люди вважають, що окроплення полів завдає шкоди їхньому здоров’ю, потрібно повідомляти про це Держпродспоживслужбу та екоінспекцію. Вони мають дати висновок - як хімікати впливають на мешканців. Повідомляти треба оперативно. Варто також викликати на місце поліцію. Саме поліцейські зафіксують факт, зберуть матеріали і передадуть їх службам. Особливо, коли події відбуваються вночі. Адже лише оперативні служби працюють цілодобово. Ми хотіли також почути коментар з приводу окроплень поруч з житловими будинками у керівника ФГ ТОВ «Вікторія» Степана Маціборки. Неодноразово дзвонили чоловікові, однак слухавку той жодного разу не взяв. Якщо п. Степан надасть нам коментар – ми опублікуємо його позицію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...