• Головна
  • Фестиваль «Дзвони Лемківщини» тепер триватиме три дні (фото, відео)
09:45, 4 липня 2018 р.

Фестиваль «Дзвони Лемківщини» тепер триватиме три дні (фото, відео)

Фестиваль «Дзвони Лемківщини» тепер триватиме три дні (фото, відео)

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури, який традиційно відзначають на початку серпня, цього року зазнає певних змін.

Відтепер фестиваль відбуватиметься не звичних два, а три дні – 3, 4 та 5 серпня. У цей період урочище « Бичова » , що у Монастириському районі, щиро прийматиме учасників заходу та гостей із різних областей України та зарубіжжя.

Чим цього року вражатимуть на фестивал і та як проходитиме дійство, обговорили під час виїзного засідання ор г ан і заційного комітету під головуванням очільника краю Степана Барни. Участь у нараді взяли й керівники струк т у р них підрозділів ОДА, районна влада та представники музейного комплексу «Лемківське с ело».

«Це вже XIX фестиваль «Дзвони Лемківщини», який буде відбуватися на Тернопіллі. Звичайно, наша «лемківська ватра» у певній мірі є аналогом т іє ї, яка відбувається традиційно у Ждині (Республіка Польща) в третю суботу-неділю липня , утім, особлива вона тим, що на територію саме Тернопілля було переселено найбільше українців з Лемківщини», – наголосив під час оргкомітету голова облдержадміністрації Степан Барна.

За його словами, дуже важливо, щоб це відчуття української ідентифікації мало місце в майбутньому. А тому на фестивалі будуть представлені лемківські звичаї та традиції, культура та мистецтво.

«Дзвони Лемківщини» відіграють велику роль у промоції Тернопільської області як регіону, де найбільш етнічно сформовано саме лемківське середовище. І це є особливістю нашого краю. Тож, гостинно запрошуємо відвідати наш фестиваль лемківської культури з 3 по 5 серпня і вшановувати всіх земляків, котрі, в силу певних обставин, змушені були покинути свою землю, але сьогодні збираються тут, щоб відродити пам'ять про своїх предків», – звернувся голова ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дзвонилемківщини #фестиваль #СтепанБарна
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...