
15:16, 28 серпня 2018 р.
“Медичну карту дитини” у школах Тернопільщини вимагати не мають права
Принаймні про це заявила в.о. міністра Охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона додала, що цей документ скасували ще у березні цього року. Тож ні дирекція, ні вчителі не мають права його вимагати. Лише звичайну довідку від сімейного лікаря про стан здоров’я дитини.
“Якщо ви прийшли # дошколи , а від вас вимагають «Медичну карту дитини» (форма № 026/о) – документ на купу сторінок, що заповнювався від руки медиками та зберігався у школі, скажіть, що його скасували.
Цей документ ще від березня 2018 року більше не потрібен для прийняття дитини до школи ( https://goo.gl/W8Tx9F ), проте досі у деяких навчальних закладах його продовжують вимагати за звичкою. Тож нагадую освітянам, батькам та медикам – «Медична карта дитини» більше не потрібна!
Збер ігання персональних медичних даних в навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого сімейного лікаря або педіатра, та отримати стандартні довідки:
Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»
Ваш педіатр чи сімейний лікар видасть цю довідку після огляду дитини.
У довідці для школи лікар зазначає:
прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
місце проживання дитини, телефон батьків;
найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
групу для занять фізичною культурою;
рекомендації.
За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів, пише "Реально".
Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень»
Вона містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.
Докладніше про ці документи дізнайтеся на сайті Міністерство охорони здоров’я України https://goo.gl/ULmfw6
Профілактичний візит до вашого лікаря – чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування. Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас, їх оплачує НСЗУ Національна служба здоров’я України “, – повідомила у ФБ Уляна Супрун.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:33, 22 квітня
16:23, 23 квітня
16:23, 23 квітня
15:42, 25 квітня
12:50, 16 квітня
live comments feed...