• Головна
  • В Тернополі колектори вигнали родину на вулицю
12:02, 5 жовтня 2018 р.

В Тернополі колектори вигнали родину на вулицю

Колектори не пускають родину тернопоян до квартири.

- Нас не пускають у квартиру колектори. Так, у нас був кредит, але рішення суду про виселення немає”, - з такими словами у редакцію зателефонував тернополянин Юрій Чорняк.

Представники факторингової компанії, на думку сім’ї, незаконно переоформили його квартиру, пише 20 хвилин.

Сім’я Чорняків проживає у будинку на вул. Довженка, 14. У 2006-ому році Юрій Чорняк взяв в банку валютний кредит за курсом 5 гривень.

- У мене був бізнес, а один чоловік попросив мене, щоб я йому допоміг грішми, - розповідає чоловік. - Я тоді заставив квартиру в кредит і позичив йому 30 000 доларів. Він мені ті гроші не повернув. Я виплачував той кредит по-трохи, але потім почалась тяганина з банком. Через рік чи через півтора його продали і всі кредити пороздавали колекторським фірмам. Моя справа потрапила у факторингову компанію “Вектор плюс”. А ті нарахували нереальні суми, відсотки, пеню.

Два роки, як розповідає чоловік, він виграв у факторингової компанії суд і квартиру колектори забрати не могли. Але в договорі іпотеки вказано, що банк може вимагати повернення грошей або через суд, або за нотаріальним написом.

- Коли суд визнав за нами борг, то на той час права банку уже були в колекторської компанії, - каже пан Юрій. - Протягом календарного року мало б бути провадження про повернення боргу, але колектори нічого не зробили. А в той час, коли Верховна Рада вже прийняла закон про мораторій на відчуження житла, то колектори в київського нотаріуса без нашого відома перереєстрували квартиру на “Вектор плюс”. Вони порушили закон, нас до відома не поставили, оцінки майна не було і ще багато чого не зробили. І тепер, коли вони перереєстрували квартиру, то виплачувати їм кредит - це гроші на вітер.

Чоловік подав заяву в суд щодо незаконних дій нотаріуса, бо вона лише керуючись договором іпотеки перереєструвала житло. Хоча на той момент діяв закон про мораторій. Ця справа в судді тягнеться уже півтора року.

- Наш адвокат безліч разів намагались зв’язатись з тим нотаріусом, але безрезультатно, - каже чоловік.

Не пускали в квартиру

Колектори почали приїжджати у Тернопіль та, як розповідає пан Юрій, залякували його сім’ю. Близько півтора року тому вони намагались зайти у квартиру.

- Я їм сказав, що не пущу їх, бо має бути рішення суду, відкрите виконавче провадження і має бути присутнім державний судовий виконавець, - продовжує чоловік. - А в них на руках був лише витяг з реєстру - свідоцтво на право власності. І вони мотивували тим, що це їхнє. Я кажу: добре, але є в державі закон і нехай діють згідно нього.

Тоді чоловік викликав поліцію, патрульні взяли пояснення в нього і в колекторів. І після того вони зникли. А 27 вересня історія повторилась уже вдруге.

- Вони приїхали, я їх в квартиру не пустив, а вийшов до них: в тапках, спортивних штанах, без телефону, - розповідає пан Юрій. - Ми пішли до них в авто говорити. Вони вимагали свого, я сказав, що не піду на компроміс. Після розмови, коли я повертався у квартиру, то вони мене не пустили, просто закрили прохід і викликали патрульних. Ті приїхали і стали на сторону колекторів, які показали їм той витяг з реєстру і сказали, що це наше житло. Я патрульним пояснив, що згідно з законодавством, є ряд порушень і вирішуватимуть їх в суді. А поки суд призупинив всі рішення по цій справі. І ніхто не має права нас виселити, поки не буде рішення суду.

Казали, що "порішають"

Адвокат сім’ї, як каже чоловік, пояснювала патрульним, що дії колекторів незаконні і поліцейські мали б надати людям доступ до квартири. А поліцейські сказали, що потрібно їхати у відділення.

- Мій син хотів їхати своїм авто, а вони сказали, що він повинен їхати з ними, - продовжує чоловік. - А якщо він не хоче добровільно, то вони застосовують силу. В результаті вони скрутили йому руки, посадили в авто і повезли під арку. Ми з невісткою поїхали своїм авто, а колектори - своїм. У відділенні поліції слідчий взяв пояснення, ми написали заяву, колектори написали заяву.

Коли Юрій Чорняк з сином та невісткою повернулись до квартири, то колектори уже були там. Перед дверима квартири стояла дівчина і казала, що не пустить їх.

- Мій син взяв її за руку потягнув в сторону, - каже чоловік. - В під’їзді відкрились двері і вбігають ті бугаї. Один ловить сина за кофту, а я кажу, мовляв хлопці, заспокойтесь, ми виходимо. Ми вийшли з підїзду, вони ше йшли за нами і щось там кричали, що порішають. Потім я ще раз викликав поліцію, але їх вже не було. Ті колектори ще щось налили в замок, бо син довго не міг відкрити двері.

Має бути рішення суду

- Зараз ми оскаржуємо в суді дії факторингової компанії в результаті яких вони набули права власності на цю квартиру, - пояснює адвокат сім’ї Чорняків Ольга Магдич. - Посилаємось на мораторій на відчуження житла, який прийнятий Верховною Радою щодо звернення стягнення на об’єкт житлової нерухомості, якщо вона передана в забезпечення виконання по валютному кредиту. Якщо такі діє вчиняються, то можна їх оскаржувати. А у цій ситуації київський нотаріус цей мораторій проігнорував і зареєстрував право власності на квартиру, на нашу думку, незаконно. Порушив цілий ряд процедурних питань. Тому ми оскаржуємо ці дії.

Як каже пані Магдич, колекторські компанії не мають права примусово проникати в житло чи перешкоджати тим, хто там проживає, заходити в житло. Якщо колектори хочуть зробити опис майна чи ставлять вимогу про виселення, має бути рішення суду і присутність держвиконавець.

У прес-службі управління патрульної поліції в Тернопільській області, підтвердили, що до них надходили два викликали з вулиці Довженка. Проте наголошують такі питання потрібно вирішувати у цивільно-правовому порядку.

"В квартиру не пускати"

Пан Юрій 4 жовтня повідомив, що дільничий сказав, якщо колектори ще раз з'являться під дверима квартири, то потрібно викликати поліцію.

- Сказав, що вони попереджені, що не мають права стукати, виламувати двері, погрожувати, - каже чоловік. - І я запитав чи часто є такі ситуації, то він сказав, що це справді проблема, бо чи не щодня люди звертаються з такими ж скаргами, як і ми.

Журналістка також намагалась зв’язатися з факторинговою компанією “Вектор плюс”. Проте знайти контакти в компанію нам не вдалося. Ті номери телефонів, які розміщені в інтернеті, не відповідають. 

В Тернополі колектори вигнали родину на вулицю, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конфлікт #колекторська_фірма
Останні новини
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Лише 72 години матиме підприємство на бронювання від мобілізації: чоловіків масово почнуть призивати до війська
Оголошення
live comments feed...