12:17, 15 травня 2019 р.
Гепатит, тиф, краснуха і кір: що ще можна "підхопити", випивши води із колодязів Тернопільщини
Вода в багатьох колодязях області не відповідає санітарно-хімічним та мікробіологічним нормам.
Фахівці ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» перевірили якість питної води із централізованих та децентралізованих джерел водопостачання за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
З 2016 по 2018 роки якість води з централізованих джерел водопостачання суттєво знизилась: за санітарно-хімічними показниками відхилення зросло з 9,3 % до 27,7 %; за мікробіологічними показниками: з 13,4 % до 24,7 %.
За результатами лабораторних досліджень якості підземних вод, спостерігається чітка тенденція до значної кількості відхилень санітарно-хімічних показників якості води за вмістом нітратів, заліза, аміаку, твердістю в південній, південно-західній частині області, а саме: в Борщівському, Гусятинському, Заліщицькому, Чортківському, Ланівецькому районах та відхилень за мікробіологічними показниками в Чортківському, Кременецькому, Борщівському, Козівському та Теребовлянському районах.
Щорічно якість питної води в ряді населених пунктів області погіршується через забруднення водоносних горизонтів в результаті сільськогосподарської діяльності, значну кількість проривів на мережах через їх зношеність, відсутність санітарно-захисних зон, тощо. Показники відхилень із децентралізованих джерел водопостачання за останні роки з 2016 по 2018 роки показник відхилень якості води за санітарно- хімічними показниами: 2016 р. – 18,6 %; 2017р. – 27,7 %; 2018р. – 23,6 %; за мікробіологічними показниками: 2016 р. –19,8 %; 2017 р. – 24,7 %; 2018 р. – 26,0 %).
Високі показники вмісту нітратів виявлено в Борщівському районі – 59,4%; в Заліщицькому районі-74,7%; Тернопільському районі 11,8%; Підволочиському районі-28,0%; Чортківському районі – 18,0%; Ланівецькому районі –16,6%; Гусятинському районі - 13,6%; Теребовлянському районі – 10,6%.
За результатами дослідження у кожному випадку виявлення невідповідності якості колодязної води за санітарно-хімічними власникам та органам місцевого самоврядування ДУ «ТОЛЦ МОЗУ» надавались пропозиції про необхідність належного облаштування колодязів та інформування населення, щодо неприпустимості використання колодязної води для питних потреб у разі перевищення вмісту нітратів, особливо для приготування дитячого харчування.
Невідповідність якості питної води нормативним вимогам – одна із причин розповсюдження в державі багатьох інфекційних (вірусний гепатит А, черевний тиф, ротавірусні інфекції і т.д.) та неінфекційних ( захворювання системи травлення, серцево-судинної та ендокринної системи і т.д.) захворювань.
В 2018 році у Тернопільській області зареєстровано 65 спалахів, з яких 54- кору. 9 - сальмонельозу, 1 – вірусного гепатиту А та 1 – норовірусної інфекції.
Під час спалахів кишкових інфекцій постраждало 89 осіб, з них 62 дитини. Причинами спалахів слуговало використання харчових продуктів сумнівної якості. За 4 місяці 2019 року зареєстровано 2 спалахи кишкових інфекцій (вірусний гепатит А, ротавірусна інфекція).
Причинами спалахів у даних випадках слуговало використання неякісної питної води в дитячому організованому колективі та контакт з інфекційним хворим.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...