Реклама
18:02, 6 квітня 2020 р.

Де міняти валюту?

Реклама
Де міняти валюту?

Самостійні мандрівники сходяться на думці, що за кордон краще їздити з банківською картою. На ній можна зберігати гроші, не боятися їх втратити та розплачуватися за товари й послуги, а також економити на комісіях за обмін валюти. Однак обійтися тільки картою важко, тому перед поїздкою повинна цікавити купівля продаж долара, бажано за вигідним курсом долара Харків.

Куди брати готівку

Незважаючи на поширення банківських карт та інтернет-платежів, у багатьох регіонах і країнах світу як і раніше часто розплачуються готівкою. Причини можуть бути різні. З готівкою варто їхати:

  • в Німеччину, Італію і деякі інші консервативні європейські країни, де не поспішають прощатися з паперовими грошима;

  • на Кавказ, в Середню і Південно-Східну Азію, де сильні традиції вуличної торгівлі - багато лавок, сімейних магазинів та ринків;

  • в країни, де є свої платіжні системи і не всюди приймають банківські картки Visa і MasterCard, наприклад, в Японії;

  • в країни, де приймають долари (Камбоджа, Філіппіни) - не потрібно зайвий раз міняти гроші на місцеву валюту;

  • до деяких прикордонних або курортних міст, де приймають рублі: наприклад, в Фінляндії, Китаї, Абхазії, Туреччини - але це, скоріше, виняток, ніж норма.

Де краще знімати або міняти гроші

Готівкою в іноземній валюті можна запастися як до поїздки, так і під час.

1. У банкоматі

До поїздки. Гроші з карти можна зняти в банкоматі в доларах або євро. Обмінний курс може незначно відрізнятися від курсу у відділенні, але сам спосіб зручний - не потрібно звертатися в обмінну касу і стояти в чергах. Не всі банкомати не всіх банків видають валюту таким чином - уточнюйте на сайтах банків або у відділеннях. Сума видачі може бути обмежена кількома сотнями, купюри можуть бути тільки великими.

За кордоном. Знімати гроші в банкоматах за кордоном можна відразу в місцевій валюті з валютної карти. У першому випадку конвертація відбувається за курсом вашого банку або платіжної системи (Visa або MasterCard). До неї може додаватися комісія банку або системи. Крім того, ваш банк, а також той, чиїм банкоматом ви вирішили скористатися, може взяти комісію за зняття готівки - певний відсоток, але не менше фіксованої суми. Наприклад, 5 доларів при обміні 100 доларів. Через комісію знімати готівку часто і дрібними сумами за кордоном невигідно.

2. В обмінному пункті

До поїздки. В обмінних пунктах хороші курси - краще, ніж в банках, але багато прихованих нюансів. Курс, який ви побачите на вуличній вивісці, швидше за все, буде рекламним і діяти тільки при обміні великої суми, наприклад, 10 тисяч доларів або євро. За кордоном. Обмінники в інших країнах працюють (і заробляють) за тими ж принципами. Міняти в них гроші менш безпечно тому що: додається незнання місцевої або англійської мови. При виявленні обману, доведеться спілкуватися мовою жестів. Порівняти ціни в обмінниках за кордоном ще складніше - навряд чи ви захочете обійти десятки з них, щоб поміняти невелику суму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"З 1 січня ТЦК масово мобілізує чоловіків із цими ознаками, ці 4 групи з хворобами опиняться у ЗСУ": мобілізація, повістки
"Мобілізація посилюється новими покараннями, цю групу чоловіків до 5 лютого масово відправлять у ТЦК": повістки, ВЛК
"Жахливий мороз у -18 градусів і потужний вітер пруть в Україну, різкий дощ і снігопад неминучі": чого чекати на Новий рік
"На свята міцний мороз і потужний снігопад накриють ці області, в Україну суне дощ і негода": що буде на Різдво і Новий рік
Оголошення
live comments feed...