• Головна
  • У Тернопільському художньому музеї картини вишивають за допомогою комп'ютера (фото)
19:00, 14 лютого 2013 р.

У Тернопільському художньому музеї картини вишивають за допомогою комп'ютера (фото)

Виставку "Зимові зустрічі" відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї. В експозиції представили 160 вишитих картин і близько півсотні сорочок, а також ікони, ґердани та різноманітні оздоби із бісеру.

Як розповіла Gazeta.ua заступник директора музею Ольга Ваврик, виставка користується великою популярністю.

"Її організувало  творче об'єднання "Світ рукоділля", яким керує  Світлана Седляк. Авторами є вишивальниці не лише з Тернополя, а й з області. Це люди без спеціальної художньої освіти. Вони просто закохані у вишивку. Тому із задоволенням приносять свої роботи на виставку. Це для них є стимулом, адже їхні творіння бачать не лише вдома, а й широкий загал. І виставка справді користується великою популярністю серед тернополян. Найбільше зацікавлюють вишиті краєвиди рідного міста.", - зауважила вона.

За словами Ольги Романівни, сьогодні фактично кожен малюнок можна перевести у схему для вишивання.

"Така схема дає можливість відтворити буквально будь-що. Сьогодні завдяки технічному прогресу, комп'ютеру, фактично кожен малюнок можна перевести у схему для вишивання. Намалювати картину складніше, для цього потрібно вчитися, розвивати фантазію. А тут головне -- старанність і бажання. При цьому часто ще й іде пояснення, коли якою ниткою треба вишивати".

Представлені картини вишиті настільки майстерно, що на перший погляд видаються намальованими. Як зазначила Ольга Ваврик, для виставки їх відбирали протягом року. І головним критерієм для цього був саме рівень майстерності вишивальниці.

"Важливо, щоб вишивка була зроблена тонко, всі хрестики, якщо ідеться про цю техніку, лежали рівно, як з лицьового, так і з виворотнього боку. Є також оригінальне поєднання малюнку і бісеру. Так, на картинах на релігійну тематику вишивка бісером робиться на тканині, на якій уже нанесений малюнок. Фактично зашивається тільки одяг і елементи інтер'єру. А лики Ісуса Христа та апостолів залишаються намальованими", - пояснила вона.

Та є в експозиції і авторські вишивки, зроблені не за схемами. Це картини зі стрічок.

"Вишивка стрічкою – це авторські роботи, не за схемою. Авторка просила художницю, щоб та намалювала їй тло, а далі уже оздоблювала картину стрічкою. Такою технікою не кожен вміє користуватися, - наголосила Ольга Романівна. - По-перше, схеми нема. Стрічку протягають у прорізи. І залежно, як її покласти, утворюються більші чи менші завиточки, блискучі чи матові. Усе залежить від фантазії майстра декоративного мистецтва".

Виставка діятиме до 24 лютого. Вхід для дорослих – 8 гривень, для дітей – 5.

482364_1_534

 482364_4_300

 482364_9_534

 482364_2_534

 482364_3_534

 482364_5_534

 482364_6_534

 482364_10_300

 482364_11_534

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Доплати до пенсії у січні: хто з українців може очікувати підвищення виплат
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
Оголошення
live comments feed...