16:15, 15 лютого 2013 р.
В сучасній бібліотеці Тернополя можна читати навіть, коли ти не бачиш
Поскладати 4d пазли, почитати книги нового покоління, які світяться та розгортаються, можна в бібліотеці для молоді, що в Тернополі на вулиці Д.Нечая 29. Новітні технології дають можливість не лише читати книги в електронному варіанті, а й знання іноземних мов удосконалити і це всього за 10-15 гривень в рік.
За уявленнями багатьох тернополян, сучасні бібліотеки це місце, де зберігають купу старих книг з вирваними сторінками та надписом «радянська література». Але як розповідають працівники бібліотеки, зараз вона стала могутнім культурним та науковим центром міста.
- Багато людей вважає, що бібліотека не йде в ногу в часом, про те хочу сказати, що це стереотип, – розповіла ДОБІ завідувач відділу соціокультурної діяльності Ольга Крива. – В сучасній бібліотеці є безліч ресурсів, які можуть бути цікавими як для старшого покоління, так і для молоді. Наприклад, багато літератури сьогодні до нас надходить в електронному вигляді, тому читати можна за допомогою електронних рідерів та на комп’ютерах, які є у бібліотеці. Там же можна скористатись Інтернетом, знайти потрібно інформацію, переглянути прогноз погоди, фільми, скачати музику, тощо. Якщо ж хтось не вміє користуватись, то не біда. Цьому всьому навчать без проблем.
У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді вирує життя. Тут постійно щось відбувається: виставки, тренінги, заходи. Варто лише зайти на сайт www.yl.edu.te.ua і подивитись, що там нового. До того ж саме на сайті можна поспілкуватись із психологом, який неодмінно дасть вам пораду у вашій проблемі.
Деякі із заходів є традиційними. Наприклад, щосереди діє клуб ораторського мистецтва. Щороку напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом проводяться тренінги із первинної профілактики, а нещодавно відбувалась виставка малюнків ВІЛ-інфікованих тернополян. Також тут влаштовують костюмовані вечірки на тематичні свята (Новий рік, Хеловін), організовують «бібліотечні велопробіги». Окрім того, бібліотека пропонує цікаву послугу для солдатів, що у час свого звільнення можуть відвідати захід, поспілкуватися із рідними через Інтернет або ж отримати необхідну їм інформацію в бібліотеці. Одним словом подій завжди багато на любий смак і захоплення.
Окрім цього бібліотека славиться потужним центром «Вікно в Америку». Вдосконалити мову, підготуватись до міжнародних екзаменів, погортати цікаві журнали та книги, подивитись американські фільми мовою оригіналу і поспілкуватись з волонтером, який приїхав зі Штатів, можна саме там.
- В центрі є багато новинок, що в Україні тільки входять в моду. Наприклад 4-D пазли, дитячі книжки у стилі Pop-Up, які рухаються і світяться можна побачити тільки в нас. Також щовівторка діє клуб спілкування англійською мовою, де усі охочі практикують англійську і розмовляють з волонтером, – розповіла координатор центру Ірина Драч.
Активно підтримують в бібліотеці і людей із вадами зору. В центрі є тифлотехніка, яка дозволяє читати навіть, коли ти не бачиш.
- Зовсім нова та сучасна техніка, яка є далеко не у всіх бібліотеках України, дозволяє читати людям, в яких проблеми із зором. За допомогою спеціальних програм, слабозорі тернополяни можуть вільно читати електронні книги, слухати аудіо книги і навіть брати їх з собою додому на абонемент, – каже Ольга Крива.
Проте за словами працівників бібліотеки основною проблемою є байдужість і недовіра місцевих жителів до таких послуг.
- Якщо чесно, то часто люди не вірять, що таке велике різноманіття послуг можна отримати задарма і шукають в цьому якусь аферу. Також загалом, думаю, проблема бібліотек в усьому світі – це спад читання і зацікавленості людей до книги, все більше в Інтернеті сидять і то в кращому випадку. Звісно, аби привабити і заохотити людей бібліотека повинна вивчати інтереси населення, вдосконалюватись і модернізувати свої послуги, що ми і робимо, – каже Ірина Драч.
Зараз в бібліотеці активно залучають нових читачів і готуються до нових заходів і подій. На черзі читання творів зарубіжної літератури при свічках у підземеллі бібліотеки та вечірка експрес-побачень.
З 3 лютого почав діяти навчальний клуб німецької мови для початківців. Заняття відбуваються щонеділі. Окрім того, очікують на подорожуючу виставку книг Заочного абонементу Гете-Інституту в Україні «Я створюю книгу», до створення якої відвідувачі бібліотеки долучилися минулого року. Цього ж року бібліотека пропонує тернополянам взяти участь в конкурсі плакатів «Відкрий Німеччину у своїй бібліотеці», переможець якого матиме нагоду відвідати Німеччину.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...