Новини компаній
12:22, 23 квітня 2020 р.
Кодекс професійної етики мікрофінансових компаній. Що потрібно знати
Новини компаній
У лютому 2020 року представники головних фінансових організацій України провели зустріч. Круглий стіл пройшов за участю Всеукраїнської асоціації фінансових компаній, Національного банку України, Нацкомфінпослуг. Понад два десятки мікрофінансових організацій які пропонують послуги мікрокредитування підписали Кодекс професійної етики. Його створили з метою розвитку прозорого та порядного ведення бізнесу.
Особливості Кодексу професійної етики
У документі зазначено перелік вимог, які зобов'язані дотримуватися МФО. Серед них такі:
- оновлення захисту конфіденційної інформації, а також системи захисту персональних даних позичальників;
- запит на згоду позичальника в разі, якщо буде потрібно розкрити третім особам відомості про нього, суми його заборгованості і т. д.
Про взаємовідносини кредитора і позичальника:
- кредитори зобов'язані попереджати позичальника, якщо телефонна розмова записується;
- бажано брати до уваги побажання позичальника про час дзвінків, а також місце і час особистої зустрічі; 22:00-7:00 по буднях і 20:00-8:00 у вихідні або свята - заборонені години для дзвінків.
Неприпустимі заходи при стягненні прострочених боргів:
- використання сили, психологічного і фізичного насильства, погроз та інших методів щодо боржника або членів його сім'ї;
- використання нецензурної лексики;
- надання неправдивої інформації про причетність кредиторів до правоохоронних органів;
- надання неправдивої інформації про можливі наслідки і т. д.
Також загальна кількість щоденних взаємодій з боржником не повинна перевищувати 5 разів на добу.
Плюси для позичальників
Документ підписали 20 провідних українських компаній. За виконанням умов Кодексу буде стежити спеціально зібрана комісія. Таким чином, позичальник зможе точно дізнатися, яка компанія прийняла умови договору. Він зможе звернутися до тієї організації, яка веде свій бізнес коректно і підтвердила це письмово.
Для споживачів це величезний плюс, адже так їх права та персональні дані будуть захищені. Це гарантує прозорі відносини між кредитором і боржником. В Україні представлено понад 70 МФО. З них 20 підписали Кодекс етики. Серед цих компаній - CreditPlus, ШвидкоГроші, Moneyveo і інші організації.
Причини популярності кредитів онлайн
Як правило, МФО надають невеликими сумами: від 100 гривень до 30 тисяч. Щоб оформити мікропозику перейдіть за цим посиланням https://creditplus.ua/uk/mikropoziki-na-kartu-onlajn-za-7-hvilin-v-ukraini-creditplus. За мікропозиками звертаються ті українці, яким потрібна відносно скромна сума на певні потреби. Найчастіше це гроші до зарплати на оплату комунальних послуг, навчання, лікування. Також причина в екстремальних випадках: поломки життєво важливою техніки або непередбачених обставин.
У банках процедура оформлення та видачі займає від кількох днів до тижнів. Крім того, існує високий відсоток відмови в кредиті навіть при наданні всіх документів і довідок. До банків звертаються за великими сумами - на покупку квартири, автомобіля та іншого.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...