20:30, 20 лютого 2013 р.
Хто з тернополян має право на пільговий проїзд у міському, приміському та міжміському громадському транспорті?
Як ми повідомляли, перевізники хочуть підняти ціну на проїзду у громадському транспорті Тернополя. Окрім цього, вони вже неодноразово пропонували переглянути тариф пільгового проїзду у міських маршрутках.
Мабуть, не усі тернополяни знають, які категорії населення мають право на пільговий проїзд. Окрім цього, пільги діють не тільки у міському транспорті, а й у міжміських та приміських автобусах.
Загалом у Тернополі курсує 21 соціальний автобус, у них вартість проїзду становить 1, 25, а для учнів та студентів 0, 65 копійок. Проїзд пільгових категорій пасажирів у таких автобусах відбувається без обмеження їх кількості. Пільга надається протягом усього календарного року. У звичайному маршрутному таксі пільга для учнів становить 50 відсотків, тобто гривню. Що стосується приміських та міжміських автобусів, якщо автобус підвозить учнів до навчальних закладів і це діти сільської місцевості, проїзд повинен бути безкоштовним.
У тролейбусах Тернополя діють пільги для усіх категорій, які передбачено законодавством України. Кількість перевезення цих категорій необмежена. Пільги діють протягом усього календарного року.
Відповідно до законодавства України право на пільговий проїзд у міських та приміських маршрутах (маршрути, протяжність яких не перевищує 50 км.) мають: ветерани війни. До цієї категорії відносяться інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, особи, на яких поширюється статус “ветеран війни”. Друга категорія – це пенсіонери за віком. Сюди входять – ветерани праці і діти війни. До третьої категорії відносяться ветерани військової служби та внутрішніх справ, особи, які мають особливі заслуги перед батьківщиною, учасники ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, інваліди загального захворювання усіх груп та супроводжуюча особа інваліда І групи, реабілітовані особи, діти сироти та діти, які залишилися без опіки батьків і виховуються в школах-інтернатах, учні початкових та середніх загальноосвітніх шкіл, які проживають в сільській місцевості на відстані понад 3 км. від школи, діти з багатодітних сімей, діти померлих учасників бойових дій, які навчаються на денній формі навчання і не досягли 23 річного віку.
Міжміським маршрутом вважається маршрут, протяжність якого понад 50 кілометрів. Право на безкоштовний проїзд на міжміських маршрутах мають ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди війни та супроводжуюча особи інваліда війни І групи, учасники ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, але треба зауважити, що ця категорія має право на пільговий проїзд тільки на внутрішньо-обласних маршрутах по Тернопільській області; учні в сільській місцевості, діти з багатодітних сімей, діти померлих учасників бойових дій, якщо вони навчаються на денній формі навчання, яким не виповнилося 23 роки.
Читачі 0352.com.ua пишуть у коментарях (стилістику, орфографію, пунктуацію зберігаємо):
“А хто контролює скільки пільговиків в маршрутці. Водії постійно кажуть що вже мають пільговиків.”
“В Росії наприклад пенсії близько 500-600 у.о., набагато краше ніж ті пільги, і на ліки, і на нормальні харчі хватає. А так виходить, що виділяють кошти на безкоштовний проїзд, а ними не всі пенсіонери користуються, а відшкодовувати затрати, залізничників, та загалом транспортників потрібно, навіть, якщо пільгами ніхто не користувався.... шо маємо, маємо,” пише Олексій.
“У мене донька навчається і в суботу. Ще є нормальні водії, які візьмуть по учнівському, а інакші – 2 грн. з горла в дитини вирвуть, ще й будуть кричати: "По суботах школи не вчаться, я знаю". Хай би міська рада довідалася, які школи навчаються, а які ні”, – пише Ірина.
“Я пропоную скасувати всі пільги але дати людям гідну зарплату, пенсію, виплату по інвалідності чи стипендію щоб могли самі оплачувати проїзд і не принижуватися з питанням: " Візьмете пільговика?". Пільговики - це ж переважно літні люди, деякі з них визволяли Тернопіль, інші піднімали наше місто з руїн, трохи молодші чесно працювали з надією що їх дітям буде легше жити....А зараз? Замість заслуженої поваги та нормальної пенсії канючити у водія місце в маршрутці і за зекономлені на проїзді гроші купити собі хліба?”
Долучайтеся до обговорення цієї теми:
1) Чи маєте ви право на пільговий проїзд і чи порушувалися ваші права як пільговика?
2) Чи маєте достатньо інформації про ваші права щодо пільг у громадському транспорті?
3) Чи відмовляли вам скористатися пільгами? Якщо так, якою була аргументація водія (касира)?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
23:25, Вчора
09:57, 17 грудня
13:04, 18 грудня
34
17:19, 19 грудня
live comments feed...