• Головна
  • "Спочатку окуповує легені, а потім добирається до серця": як попередити летальність при ковіді
08:28, 7 жовтня 2021 р.

"Спочатку окуповує легені, а потім добирається до серця": як попередити летальність при ковіді

"Спочатку окуповує легені, а потім добирається до серця": як попередити летальність при ковіді

Лікарні знову заповнилися хворими, і під потреби ковідних пацієнтів віддають інші відділення. Медики б’ють на сполох, адже практично всі госпіталізовані не мають щеплення. Чим страшний коронавірус для невакцинованих тернополян.    Ризик 1: тяжка форма COVID-19, яка супроводжується високою температурою, ускладненим диханням або задишкою, болем у грудях, пневмонією тощо. Часто до вірусної інфекції додається бактеріальна, і це погіршує загальний стан.

За даними МОЗ, найбільше ризиків захворіти на тяжку форму коронавірусу мають літні люди й ті, хто має супутні захворювання. Часто ці категорії поєднуються, адже що старша людина, то вища імовірність хронічних хвороб у неї.

"Найстрашніше те, що більшість хворих – це люди, які не отримали вакцинацію. При тому, що вакцина є в достатній кількості в Україні і щеплення легко отримати», – заявила директорка ДОЗ ТОДА Ольга Ярмоленко.

Статистика Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) свідчить, що серед пацієнтів старше 60 років, які були госпіталізовані з COVID-19, 97% не мають повного курсу вакцинації. Утім, саме вони потребують найбільшого захисту від хвороби. Медики розповідають, що перемогти сам вірус для повного одужання мало. Адже інфекція впливає на інші системи організму, наприклад, викликає згущення крові й тромби. Щобільше, міжнародні дослідження свідчать, що коронавірус викликає порушення в роботі серця – міокардит, ішемію та ін.

«COVID-19 змінює перебіг майже всіх захворювань, бо має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій – внутрішню вистілку кровоносних судин. Спочатку окуповує судини легень, а потім пробирається до серця, головного мозку, нирок», – наголосив хірург Вячеслав Лазирський.

За словами лікарів, постковідні ускладнення можуть спричинити важкі патології: ураження головного і спинного мозку з розвитком деменції, інсульту, енцефаліту, мієліту, полінейропатії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #ковід

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
ррррр
7 жовтня 2021 р., 08:55
Дуууууу-же страшно - всі побігли на фа-кцинацію....😅
Знов не пропустите коментар?
7 жовтня 2021 р., 09:41
Брехуни!!! Два тижні тому були в прямому контакті з хворим на ковід. Чоловік вакцинований. Ми з дитиною- ні. В нас тести негативні. Почуваємося прекрасно. А вакцинований чоловік вже п‘ятий день доходить. Так що ваша ВАКЦИНА помагає як мертвому кадило.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...