• Головна
  • Якщо є заборгованість по кредиту чи можна виїхати за кордон?
Новини компаній
12:00, 4 листопада 2021 р.

Якщо є заборгованість по кредиту чи можна виїхати за кордон?

Новини компаній

Дуже неприємна ситуація, якщо ви зібралися їхати за кордон, але при проходженні прикордонного контролю вам відмовили у виїзді, пославшись на заборону, який був накладений через не погашених заборгованостей по кредиту або комунальним послугам.

В яких випадках накладають заборону на виїзд за кордон?

Якщо є заборгованість по кредиту чи можна виїхати за кордон?, фото-1

Порядок виїзду громадян України за кордон обговорений в Законі «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України». Стаття 6 накладає обмеження на виїзд для осіб, які ухиляються від виконання своїх фінансових зобов'язань. Прикордонна служба в такому випадку повинна отримати від державних виконавців відповідний документ, на підставі якого буде накладена заборона.

У тому випадку, якщо особа має заборгованості або прострочення по кредитних платежах, але кредитор ще не звернувся до судових органів або в результаті бюрократичної тяганини відповідний документ ще не дійшов до прикордонників, ніяких перешкод для виїзду за кордон немає.

В яких випадках можуть випустити за кордон з простроченим кредитом?

Випустити за кордон можуть в тих випадках, якщо судовим приставом ще не зроблено подання про винесення ухвали суду, або суд таке подання не задовольнив. У тому випадку, якщо суд не задовольнив позов кредитора на тимчасове обмеження прав фізособи на виїзду за кордон. Для винесення такої постанови кредитор повинен надати суду вагомі докази того, що виїзд позичальника за кордон має на меті уникнути виконання рішення суду, і такими доказами кредитори, як правило, не володіють. Суд далеко не завжди в подібних суперечках стає на сторону кредитно-фінансових організацій де він брав позику на карту.

Як дізнатися, чи випустять за кордон з простроченим кредитом?

Якщо у клієнта є прострочені заборгованості, то перед виїздом за кордон йому слід перевірити наявність своїх даних у відповідних реєстрах, доступ до яких є безкоштовним протягом будь-якого часу доби.

Одним з найвідоміших відкритих реєстрів знаходиться на порталі «Судова влада України» court.gov.ua. Необхідно зайти на вкладку «Стан розгляду справ», вказати персональну інформацію, вибрати суд за місцем проживання, після чого реєстр надасть всю інформацію, що стосується персональної особистості, яка робить запит, якщо така інформація є в реєстрі. У тих випадках, якщо в реєстрі є повний збіг з іншою особою по ПІБ, слід ознайомитися з процесуальними документами, щоб зрозуміти, чи належить до вам дана інформація.

Дізнатися, чи є щодо вас які-небудь відкриті виконавчі провадження можна на сайті asvpweb.minjust.gov.ua, тут можна шукати інформацію не тільки по ПІБ, але також і за датою народження. В якості альтернативи можна використовувати Єдиний реєстр боржників України, який знаходиться на сайті erb.minjust.gov.ua. У тому випадку, якщо мова йде про оплату штрафів за порушення правил дорожнього руху, слід звернутися до сайту hsc.gov.ua/elektronnij-kabinet-vodiya в електронний кабінет водія. Дізнатися про заборгованість зі сплати податків можна на сайті cabinet.sfs.gov.ua.

Для того, щоб точно дізнатися, чи закритий доступ на виїзд для конкретної особи за межі України, необхідно відправити рекомендований лист до Державної погранслужбу за формою, вказаною на dpsu.gov.ua. Запит буде опрацьовано протягом 30 днів.

Як швидко можна зняти заборону виїзду за кордон?

Відразу слід сказати про такий важливий момент - не існує мінімального порогу несплати фінансових зобов'язань, який впливає на винесення рішення по забороні на виїзд за кордон конкретної особи. Простіше кажучи, заборонити виїзд за кордон можуть з будь-заборгованістю. Тому, щоб не потрапити в неприємну ситуацію, слід вчасно оплачувати комунальні платежі, штрафи за порушення правил дорожнього руху, аліменти та ін.

Найшвидший і простий спосіб зняти заборону на виїзд за кордон - оплатити наявну заборгованість. Більш тривалими способами є звернення до апеляційного суду і оспорювання боргу. Такі питання будуть розглядатися тривалий час і немає ніякої гарантії, що подібні апеляції будуть виграні боржником.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Антарес
4 листопада 2021 р., 21:03
Найчастіше, забобонні люди і віруючі, що ходять до церкви щотижня - одні і ті ж люди. Знаю таких особисто.
Останні новини
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Лише 72 години матиме підприємство на бронювання від мобілізації: чоловіків масово почнуть призивати до війська
Оголошення
live comments feed...