• Головна
  • "Справа в імунітеті": науковці розповіли, чому немовлята легше хворіють на COVID-19, ніж дорослі
16:00, 12 грудня 2021 р.

"Справа в імунітеті": науковці розповіли, чому немовлята легше хворіють на COVID-19, ніж дорослі

"Справа в імунітеті": науковці розповіли, чому немовлята легше хворіють на COVID-19, ніж дорослі

Немовлята як ніхто схильні до респіраторних інфекцій. Але нове дослідження показує, що імунна система новонароджених сильніша, ніж думає більшість людей. І як правило саме маленькі діти легше переносять захворювання на коронавірус, іноді, навіть, безсимптомно.

Про це розповідає "24канал" з посиланням на Science Immunology.

Імунна система немовляти має репутацію слабкої та недорозвиненої у порівнянні з дорослим, але це порівняння не зовсім справедливе. Нове дослідження може допомогти пояснити, чому немовлята менше страждають від коронавірусу, ніж дорослі.
Немовлята частіше страждають вірусів, таких як грип та респіраторно-синцитіальна інфекція у порівнянні з дорослими. Дорослі не хворіють так часто, тому що їх захищає імунна пам'ять. Малюки ж стикаються з цими недугами вперше.
У новому дослідженні вчені перевірили здатність імунної системи реагувати на SARS-CoV-2. Для безпосереднього порівняння дослідники зібрали наївні Т-клітини – імунні клітини, які ніколи не зустрічалися з патогеном. Клітини збирали у дорослих та маленьких мишей, після чого поміщали їх у дорослу мишу, інфіковану вірусом.

У змаганні з викорінення вірусу дитячі Т-клітини легко перемогли: результати дослідження Наївні Т-клітини від маленьких мишей виявляють нижчі рівні вірусу, ніж дорослі клітини. Дитячі клітини розмножуються швидше та у більшій кількості переміщуються до місця інфекції, швидко створюючи сильний захист від вірусу. Лабораторне порівняння виявило аналогічні покращення серед немовлят людини в порівнянні з дорослими Т-клітинами. Чому імунітет новонародженого такий сильний

Ми вивчали наївні Т-клітини, які ніколи не активувалися, тому було дивно, що вони поводилися по-різному залежно від віку. Це говорить про те, що імунна система немовляти стійка, ефективна і може позбавлятися патогенів у ранньому віці. У певному сенсі вона може бути навіть кращою за імунну систему дорослої людини, оскільки вона розроблена, щоб реагувати на безліч нових патогенів,– йдеться в дослідженні.

Схоже, що це відбувається й випадку COVID-19. SARS-CoV-2 є новим явищем абсолютно для всіх, але діти почуваються набагато краще. Дорослі, які зіткнулися з новим патогеном, реагують повільніше, що дає вірусу можливість більше поширитись організмом.

Отримані дані також допомагають пояснити, чому вакцини особливо ефективні у дитинстві, коли Т-клітини дуже стійкі. Результати роботи можуть призвести до створення досконаліших дитячих вакцин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #діти #імунна #система #реакція #організм #немовлята #діти
Останні новини
ТОП новини
Жахлива зима повертається до України, буде мороз у -10 градусів і потужний снігопад: куди зайде арктичний холод і злива
Терміново мобілізують ці 6 категорій студентів, до 10 травня ТЦК шукатиме 50-річних з цими професіями: повістки, ЗСУ, ВЛК
"Потужна зима повертається в Україну, шалений снігопад завалить один із регіонів": де вируватиме дощ, злива та гроза?
"Снігопад і зима знову йдуть в Україну, несамовитий дощ і сніг вдарять у регіоні": куди несе похолодання, зливу і туман?
Оголошення
live comments feed...