• Головна
  • День святого Миколая: все про традиції свята та чому його святкують двічі на рік (ВІДЕО)
09:09, 19 грудня 2021 р.

День святого Миколая: все про традиції свята та чому його святкують двічі на рік (ВІДЕО)

День святого Миколая: все про традиції свята та чому його святкують двічі на рік (ВІДЕО)

Можливо, вас це здивує, але День святого Миколая в Україні святкують двічі на рік. Ким же був це канонізований святий, якому у церковному календарі присвятили одразу два дні? Розповімо про це далі.

Вважається, що майбутній святий Миколай народився приблизно між 270 і 286 роком нашої ери в місті Патарі, півострів Лікія. Зараз ця територія належить Туреччині. 
Батьки Миколая були заможними і відданими своїй вірі. Вони виховували сина згідно того, чого вимагає віра. Навіть охрестили сина немовлям, що у ті часи було дуже рідкісним випадком, бо тоді хрещення приймали, переважно, у дорослому віці. Батьки Миколая померли, коли він тільки досяг повноліття і свій великий спадок він вирішив витратити на добрі справи і благодійність. Він таємно розносив бідним їжу і одяг. Щоб віддячити таємному благодійнику, люди таки вистежили його і, зважаючи на його праведність, глибоку релігійність і добре серце, зробили його єпископом - у 325-му році він відвідав Перший Вселенський Собор у Нікеї, який звів імператор Костянтин Великий. 

За життя Миколай врятував дуже багато людей, тому про нього почало з'являтися дуже багато легенд. А після смерті Миколая у 342 році люди стверджували, що його мощі зцілювали хворих, тому після усього масового визнання Церква вирішила канонізувати святого. День святого Миколая святкують двічі на рік - 19 грудня і 22 травня. Перша дата за Юліанським календарем припадає на день смерті святого, а друга - коли мощі святого перемістили у місто Барі в Італії. 
Як пише "Суспільне", існує цікава притча, чому Миколая святкують двічі на рік.

За легендою, після проливного дощу їхав дорогою бідний селянин. Його віз застряг у багнюці, і чоловік не міг витягти його самотужки, тому просив допомоги в перехожих. Першим на дорогу вийшов святий Касьян, але він відмовив селянину, бо поспішав на зустріч з Богом. Через деякий час повз ішов святий Миколай, який не замислюючись допоміг витягнути воза з багнюки.

Потім, коли обидва святих прийшли до Бога, той запитав у Миколая, чому він запізнився та весь брудний. Почувши історію, Бог запитав у Касьяна, чому він не допоміг селянину. Той відповів, що не міг дозволити собі запізнитися на зустріч з Богом. І вирішив Бог, що оскільки Касьян не допоміг чоловіку, то славитимуть його люди лише раз на чотири роки (29 лютого), а Миколая Угідника, швидкого на допомогу, славитимуть двічі на рік.

Традиція таємно дарувати у цей день подарунки з'явилася ще у середньовічній Німеччині, коли батьки клали під подушку дітям солодощі і подарунки. Так традиція поширилася у сусідні країни і дійшла до України. З часом серед дітей з’явилася традиція надсилати святому листи, в яких вони перераховували добрі справи, просили вибачення за погані та просили подарунків. Цю традицію зараз перейняли і дорослі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Миколая #свято #традиції
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Оголошення
live comments feed...